Esra Elönü'nden Yükselir'e: Siz cüzdanlarınızı boşaltmaya hazır mısınız?

Esra Elönü'nden Yükselir'e: Siz cüzdanlarınızı boşaltmaya hazır mısınız?
Esra Elönü'nden Yükselir'e: Siz cüzdanlarınızı boşaltmaya hazır mısınız?
Sabah yazarı Sevilay Yükselir'in "Gül Huber Köşkü'nü boşaltsın" yazısına Esra Elönü "Şımarıkça kalemini beline koyup mahalle cazgırlığına soyunmanın adı gazetecilik değil fitne hesabına girmektir" diye yanıt verdi

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir 5 Şubat günü köşesinde “Huber Köşkü neden boşaltılmıyor?” başlıklı yazısında, "Ne hikmetse elli bin defa gündeme getirilmesi gereken Huber Köşkü'nün hâlâ eski Cumhurbaşkanı tarafından kullanılıyor olması meselesi es geçiliyor. Huber Köşkü'nün bütün giderleri bizlerin ödediği vergilerle karşılanıyor" iddialarını dile getirmişti.

15 günlük bir gecikme ile de olsa, Haber7.com sitesi yazarı Esra Elönü, sert bir yazı ile Yükselir'e yanıt verdi.

gazeteciler.com sitesinin haberine göre, "malum yazar" dediği Yükselir'in yazısını yorumlayan Elönü, "Kimse de çıkıp demiyor ki sen kimsin? Kimse de çıkıp demiyor ki zamanında uçağına binmek için türlü takla rötarları yaptığınız, köşkün kapısından girmek için yağ bağladığınız bir dava adamına bunu ne hakla yazıyorsunuz demiyor?" dedi ve ekledi: "...şımarıkça kalemini beline koyup mahalle cazgırlığına soyunmanın adı gazetecilik değil fitne hesabına girmektir."

İşte Elönü'nün Siz cüzdanlarınızı boşaltmaya hazır mısınız? diye sorduğu o yazıdan çarpıcı bölümler:


Bugün karşı kıyıyla işim yok. Bugün kendi kıyımızda ayetlerin sağırı, fitnenin zengini adamlara sözüm. Bugün din kardeşiyle uzaktan akraba bile olamayacak maval sayacı İslamcılara sözüm. Bugün ellerindeki fiskeyi kendi kardeşine atıp gül bitmesini umut eden hasadından emin hasetçilere sözüm. Camia diyoruz, lakin bu camiada herkes kuyuya atacağı adamın paçasında bekçi.

Demek ki Musa’nın asası bizi nefsimizden ayırmaya yetmemiş, demek ki kuyularda kaybolan Yusuf’ların ıslıkçı umarsızı olmuşuz. Nerde rant orda bereket diyen adamların cepleri önünde düğme ilikleyen kalbi salyalı adamlardan olmuşuz. Ne davası ya? Davaymış. Davayı cüzdan obezliği zanneden işgüzar birkaç gazetecinin, imitasyon adamların konforlu basamakları yapacak kadar da sefil olmuşuz.

PARALEL ÖRGÜT VAR AMA ÇOK ŞIMARDIK
Daha önce de yazmıştım, evet paralel hatlarını ayetlere, Müslümanın mahremine çeken bir örgüt var. Bunun aşikarlığı da bizi şımarttı farkında mısınız? Öyle ki kendi kardeşini sırf rantına, süt liman makamına engel gördüğü için haybeden paralel yaftası yapıştıracak kadar şımardık. Şeytanın amatör taktiklerini alma da hevesli, profesyonel Müslüman olmada üşengeciz. Hepsi bu. Zulüm ediyorlar farkında mısınız? Davanla, alakası olmayan adamları koltukla, makamla, köşeyle sıvazlamak, alınterine çamur değdirmemişlere haksızlık değil de nedir? Asla yalnız yürümeyeceksin kabul. Lakin seni yalnızlaştırmak için fitne kalabalığına selam çakan, İslamcı görünümlü modifiye kovboylara ne diyeceksiniz? 

SEN CÜZDANINI BOŞALTMAYA HAZIR MISIN?
Önce kendi eteğimizdeki taşları dökmeyelim bir zahmet o taşları kıralım kıralım ki vefaya, iyi niyete, aynı yolda yürümeye isabet olmasınlar. Bunları niye yazıyorum. Hemen arşiv yüzücülüğüne soyunayım. İnternet sitelerinde gezinirken bir yazıya rastladım yazının başlığı şöyle “ Huber köşkü neden boşaltılmıyor” işte yazının başından beri kanımıza karışan hadsizlik rezervasyonuna bağlayacağım nokta bu. Malum yazar soruyor bunu.

Kimse de çıkıp demiyor ki sen kimsin? Kimse de çıkıp demiyor ki zamanında uçağına binmek için türlü takla rötarları yaptığınız , köşkün kapısından girmek için yağ bağladığınız bir dava adamına bunu ne hakla yazıyorsunuz demiyor? Beni bilen bilir, ne siyaset malzemesinde ana menü oldum, ne de nabza göre şerbetçi. Bir haksızlık varsa, ve o haksızlığın kılıcı Gülünden, goncasına kimi budamaya kalkarsa orada kalkan olurum. Davanın kurucuları arasında dimdik duran, elini taşın altında eskitmiş, iki yoldaşın niye çıkmaz sokağı olmaya çalışıyorsunuz? Ayrıca boşalt deme hakkı nerden geliyor? Siz cüzdanlarınızı boşaltmaya hazır mısınız?

MAHALLE CAZGIRLIĞINA SOYUNMAK GAZETECİLİK DEĞİLDİR
Kim ne derse desin kimse de kusura bakmasın, bu dava öyle şişirilmiş, üflediler söndüm repertuarına gark edilecek dava değil. Siyasetin bittiği yerde vefa başlar. Kaleminiz biz gibi görünüp, kalbiniz detone olacaksa aradan çekilin. Ve yine kimse kusura bakmasın, kadim davanın ilkelerine ram olmuş, yıllarca koltuğun adam ettiklerinden değil o koltukta adamca siyaset yapmış bir adama bir değil bin Huber, feda olsun diyeceğinize işgüzarlık edip şımarıkça kalemini beline koyup mahalle cazgırlığına soyunmanın adı gazetecilik değil fitne hesabına girmektir.

Diyeceğim şudur ki Fitnecilerin vurduğu yerde ne gül biter ne de gonca.Kusura bakmayın da siz ve sizin gibiler kürek sallarken, deniz çoktan geçilmiş kıyıya çoktan bayrak dikilmişti. Eyvallah.


  http://www.radikal.com.tr/129695312969534

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MODA - mismail

  Modaya uyan ve modaya uymaktan cikar saglayan/saglamayi umit eden esra hanimin yazisini anlamak benim icin cok zor. Muhtemelen ustu kapali bir seyler soylemeye calisiyor. Yegane anladigim konu:"Gorev suresini dolduran bir cumhurbaskaninin aradan aylar gecmesine ragmen hala Devlete ait olan konutta oturuyor olmasinin normal olmadigini." dile getiren baska bir kose yazarini tiiye alarak ona karsi cikmasidir. Kendisinden ogrenmek istedigim onemli bir konu da yazisinin sonundaki ".....deniz çoktan geçilmiş kıyıya çoktan bayrak dikilmişti. " derken ne kastettigidir?

  Milletin malı üzerinden bu ne had!!! - user439432

  Biri diğerinin paralı kalem olduğunu itiraf etmiş kendisi ne acaba ve senin ne HADDİNE benim paramla milletin parası ile bilmediğimiz saçma ve sözde davanızın sözde kahramanlarına peşkeşi hak görmek ? Kimsiniz acaba benim milletimin vergi parası hakkında ahkam kesiyorsunuz ve Müslüman geçiniyorsunuz UTANIN derdim de utanmazsınız ki!!!

  kraldan çok kralcı olursan - ex nihilo

  alırsın sonunda ağzının payı: esra yükselir benim bildiğim kadarıyla "alevi" hem de aleviliğini chp ye faşist kemalist diktatörlüğe karşı göğsünü gere gere savunan birisi. hükümete gösterdiği şefkat, sadakat, aşk ve yüksek saygıyla bugünlere geldi. ancak unuttuğu küçücük bir şey var: kraldan çok kralcı olursan eninde sonunda sana hali pür melalini hatırlatan birisi çıkar. başına gelen gayet normal bir durumdur. hiç saçma bulmuyorum kimse kusura bakmasın.

  Asil sen kimsin?!! - user1068823

  Ya Esra hanim ne demek istiyo ben anlamadim. "Bizim davamizin parcasiysan vergi parasinin nasil harcandigina, mevzuata uyulup uymadigina karismayacaksin" mi diyo acep? Artik devlette resmi bir makami bulunmayan birisinin kendi ozel mulkune gecmesi gerekmezmi? Verdigimiz vergilerin hesabini sormak ihanetmi? Sabah yazarini hayatimda okumadim onu savunucak halim yok ama haddini bil Esra hanim, demokratik bir devlette her yurttasin boyle seylerin hesabini sorma hakki vardir. Asil sen kimsin??!!