Esrarengiz cinayete ilk açıklama

Esrarengiz cinayete ilk açıklama
Esrarengiz cinayete ilk açıklama
Motosikletiyle yaptığı kazanın ardından üzerinden MİT kimliği, 80 bin Euro ve kaleşnikof silah çıktığı öne sürülen Yusuf Say'ın cinayetten arandığı öne sürüldü.

Çankırı'nın Kurşunlu İlçesi yakınlarında dün öğle saatlerinde meydana gelen kazada bir motosiklet ile otomobil ile çarpıştı. Hurdaya dönen motosiklette 80 bin euro ile kalaşnikof marka silah ve Motosiklet sürücüsün üzerinden sahte MİT kimliği çıktı. Hayatını kaybeden kişinin cinayet suçundan arandığı öne sürüldü.

Kazada motosiklet sürücüsü Y.S. yaşamını yitirirken, hurdaya dönen motosiklette 80 bin euro ile Kalaşnikof marka uzun namlulu silah bulunduğu öne sürüldü.

Esrarengiz kazada iddiaya göre İstanbul plakalı BMV marka motosikletle Samsun’dan İstanbul’a gittiği belirtilen 32 yaşındaki Y.S., Kurşunlu İlçesi yakınlarında önünde giden otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle takla atan motosikletin sürücüsü Y.S. olay yerinde yaşamını yitirdi.

80 BİN EURO VE BİR KALAŞNİKOFİddiaya göre kaza yapan motosiklette 80 bin euro ile Kalaşnikof marka uzun namlulu silah bulundu. Kazada ölen motosiklet sürücüsü Y.S.’nin üzerinden, MİT personeli olduğuna ilişkin sahte kimlik çıktı. Soruşturma gizlilik içinde yürütülürken, Y.S.’nin cenazesinin ise yakınları tarafından alınarak defnedilmek üzere memleketi Adapazarı’na götürüldüğü belirtildi.

KİMLİK SAHTEMİT kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kaza geçiren şahsın üzerinden çıkan MİT kimliğinin sahte olduğu ve şahsın teşkilatla hiç bir ilgisinin olmadığı belirtildi.

CİNAYETTEN ARANIYORDU
Çankırı'nın Kurşunlu İlçesi yakınlarında meydana gelen kazada hayatını kaybeden ve üzerinde Y.S. adına düzenlenen sahte askeri kimlik çıkan kişinin cinayet suçundan arandığı ortaya çıktı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, ismi açıklanmayan motosiklet sürücüsünün üzerinde, sahte MİT kimliği değil askeri kimlik bulunduğu ve motosikletin özel bölmesine saklanan kalaşnikof marka uzun namlulu silah ele geçirildiği kaydedildi. Cinayet suçundan aranan kişinin üzerinde ele geçirilen para miktarının ise yaklaşık 8 bin Euro olduğu öğrenildi.

OĞLUMUN NE YAŞADIĞINI BİLEMEMMİT mensubu olduğu öne sürülen Yusuf Say (31), Sakarya'da toprağa verildi. En son 17 yıl önce oğluyla görüştüğüne işaret eden baba Say, "Oğlumun 17 yıl içerinde ne yaşadığını ben bilemem. Belki MİT, belki terörist, belki de iyi bir insan olmuştur, belki zenginden alıp fakire vermiştir. Medyada olayla ilgili yalan haberler çok. 80 bin avro, kalaşnikof silah falan diyorlar öyle bir şey yok. Ben emniyetle irtibata geçtim. Onlar böyle bir şey olmadığını oğlumun cebinde en fazla bin, bin 500 lira parası olduğunu öğrendim. Basın şişirmiş, olayla ilgili avukat arkadaşımla görüşüp soruşturma açacağım. Motorun sigortalı olup olmadığını, kaza raporu ile ilgili de bir şey bilmiyoruz şu an." dedi.