'Esrarengiz gulet batmamış olabilir'

Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Fethiye açıklarında sahibi tarafından batırıldığı iddia edilen 49 metrelik 'Büyük Barbarossa' adlı guletle ilgili hiçbir ize ize ulaşılamadığını açıkladı.

FETHİYE - Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Fethiye açıklarında sahibi tarafından batırıldığı iddia edilen 49 metrelik 'Büyük Barbarossa' adlı guletle ilgili hiçbir ize ize ulaşılamadığını açıkladı.
Şimşek, "Şu ana kadar ne batığa ne kayıp iki kişiye sağ ya da ölü ulaşılamadı. tüm Akdeniz ve Ege'de arama yapıyor. Guletin battığı iddia edilen yer, karadan 25 mil açıkta. Bölgede hiçbir enkaza ve ize ulaşılamadı. Burhan Yolcu ve Vahap Bilgin'e ait ölüm raporlarını bekliyoruz. İki cesette can yeleği olmaması dikkat çekici. Battı mı, batırıldı mı? Yoksa battığı mı iddia ediliyor, araştırıyoruz" dedi.
İçinde beş kişiyle kaybolan esrarengiz guletin tayfası Sinan Bilgin 26 Kasım günü denizde bulundu. Önce teknenin kazara yandığını söyleyen Bilgin, sonra guleti sigorta parası için sahibi Ulvi Berberoğlu'nun yaktığını iddia etti. Gulette bulunan iki kişinin cesetleri karaya vurdu, Ulvi Berberoğlu ve mürettebat Erkan Postacı ise hâlâ kayıp. Vahap Bilgin'in yakınları ise Berberoğlu'nun daha önce de iki tekneyi sigorta parası için yaktığını iddia etti.