Esrarengiz kaza rapor bekliyor

Boğaziçi Köprüsü'nde beş gün önce meydana gelen kazada ölen Yeliz Telli'nin annesi kızının arabadan atıldığını iddia ediyor. Anne Nermin Karaman'ın suçladığı başkomiser Ebubekir Temur'un avukatı ise müvekkilinin masum olduğunu ileri sürüyor.
Haber: DEMET BİLGE ERGÜN / Arşivi

İSTANBUL - Boğaziçi Köprüsü'nde beş gün önce meydana gelen kazada ölen Yeliz Telli'nin annesi kızının arabadan atıldığını iddia ediyor. Anne Nermin Karaman'ın suçladığı başkomiser Ebubekir Temur'un avukatı ise müvekkilinin masum olduğunu ileri sürüyor. Olayı ise Adli Tıp'ın hazırlayacağı rapor çözecek.
Geçen cumartesi sabaha karşı Boğaziçi Köprüsü'nde BMW marka bir arabanın taksiyle çarpışması sonucu meydana gelen kaza, gazetelere 'esrarengiz kaza' diye yansıdı. Arabadakilerden biri Güngören Asayiş Büro
Amiri Ebubekir Temur, biri tekstilci Süleyman Uçar, diğerleri şarkıcı Erman Ayan ile 25 yaşındaki Yeliz Telli'ydi. Kazada Telli yaşamını yitirirken üç kişi yaralandı. İlk bilgilere göre, grup Avrupa yakasında eğlenmiş, Anadolu yakasına geçiyordu. Temur, genç kızın kaza sırasında panikleyerek arabadan atladığını öne sürüyordu.
Eşinden boşanan anne Nermi Karaman'ın ortaya attığı 'cinayet' iddiası ise olayı farklı bir boyuta taşıdı. Güngören'de özel bir hastanede iki gün tedavi altında kalan başkomiser Temur, pazartesi günü gittiği savcılıkta sorgulandıktan sonra 'dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme sebebiyet vermek' suçundan tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de başkomiseri açığa aldı.
Kazada ilk göze çarpan çelişkilerden biri arabayı kimin kullandığıydı. Temur'a göre arabayı Yeliz Telli kullanıyordu. Süleyman Uçar'ın anlatımlarına göre ise kendisi alkollü olduğu için direksiyona daha az alkol alan başkomiser geçmişti. İki kadın ise arkada oturuyordu. Hastanede tedavi gören Erman Ayan, Bakıröy Regeta'da Titanic Bar'da sahneye çıktığını, o gece birlikte eğlendikten sonra arabaya bindiklerini, Ataköy'e gitmek istemelerine karşın Anadolu yakasına doğru gittiklerini anlattı. Ayan'a göre, bu noktadan sonra arabada tartışma başlamış, dayakla karşı karşıya kalmışlardı.
'Çanta ve telefon başkomiserden çıktı'
Anne Nermi Karaman, Ayan'ın olayı kendisine de aynı şekilde anlattığını söyledi. Kazadan sonra Ayan'ın bir arkadaşının eve gelerek kızının ölüm haberini verdiğini belirten Karaman, şu bilgileri verdi:
"Morgdan önce hastaneye gittim. Erman Ayan'a 'kazanın nasıl olduğunu' sordum. 'Bize zor kullandılar, hakaret ettiler, Yeliz kapıdan atıldı' dedi. Sonra karakola gittim. Kızımın üzerinde kimlik olmadığını, kaza yerinde ve arabada yaptıkları incelemede çanta ve telefonun da bulunmadığını söylediler. Aradan dört gün geçtikten sonra arayıp 'bulduk' dediler. Arnavutköy Polis Karakolu'na eşyaları almaya gittiğimizde, bunların Temur'un Güngören Asayiş Büro Amirliği'ndeki çekmecesinde bulunduğunu söylediler. Demek ki, kazadan sonra bunları alıp çekmecesine koymuş. Kızımın elinin üstünde diş izleri, kafasının iki yerinde delik vardı. Dişleri ve tırnakları kırıktı. Bu işin peşini bırakmayacağım."
Anne Karaman, kızının başkomiser Temur'la nasıl tanıştığını da şöyle anlattı: "Bir buçuk yıl önce binanın
önünde bir kavga olmuştu. O sırada Yeliz'i görmüş. 15 - 20 gün önce hastaneye gitmiştik. Orada da Yeliz'i görünce tanımış. Yanımıza bir polisi gönderdi ve telefon numarasını aldı. Böyle tanıştılar. Bekâr olduğunu söylemiş. Kızımın niyeti onunla evlenmekti. Ama tanıştıktan bir hafta sonra evli olduğunu öğrendi. O gece de yüz yüze konuşup, ilişkiyi bitirmek için gitmişti."
Avukat: Yalan söylüyorlar
Temur'un avukatı Yüksel Alay ise Telli'nin annesinin iddialarının doğru olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Medyatik olabilmek için inanılmaz bir çaba sarf ediyor. Olay sıradan bir kaza. Aile 'darp' iddiasında bulunuyor. Diş izlerinden, kurşun deliğine benzer delikten bahsediliyor. Savcı ve doktorun ilk incelemesinde ise harici darp izine rastlanmadığı belirtiliyordu."
Çelişkili iddialar nedeniyle bilmeceye donüşen olayda İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan soruşturma ise sürüyor. Telli'nin kesin ölüm nedeni ve ölüm şekli ise Adli Tıp tarafından hazırlanacak olan raporla netlik kazanacak. Ayrıca köprüdeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler de olayla ilgili bilgi verecek.


    http://www.radikal.com.tr/7359627359620

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.