Esrarengiz mesaj, Manisa AKP'yi karıştırdı

Esrarengiz mesaj, Manisa AKP'yi karıştırdı
Esrarengiz mesaj, Manisa AKP'yi karıştırdı
AKP Manisa İl Başkanlığı'nın bilgisayarından, partililere ve basın mensuplarına yollanan esrarengiz mesaj ortalığı karıştırdı. Mesajda, geçen haftasonu yapılan kongrede il başkanlığını kazanan Abdurrahim Arslan'ın ilçe başkanlarını tehdit ederek zafere ulaştığı iddia edildi.İlker KILIÇASLAN/MANİSA


AKP İl Başkanı Arslan, “Mesajı çeken kimse yaptığının hesabını verecek” dedi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı AKP Manisa 3'üncü Olağan Kongresi’nde 322 oy alarak il başkanlığını kazanan Abdurrahim Arslan hakkında tüm partililere ve basın mensuplarına gönderilen esrarengiz bir SMS tartışma konusu oldu. Dün saat 19.30 sıralarında, AKP İl Başkanlığı’nın +905543647582 nolu GSM ortak mesaj servisinden gönderildiği tespit edilen SMS’de, ‘İlçe başkanlarını tehdit edip ellerinden imza alınmış, kongrede Abdurrahim bey kazanmazsa hepiniz görevden alınırsınız elenirsinsiniz diye’ ifadelerine yer verildi. Kim tarafından yollandığı saptanayan mesaj, Başkan Arslan’ın tepkisini çekti. Mesajın ardından telefonlarının susmadığını anlatan Aburrahim Arslan şunları söyledi:
“Şu anda partiye kimin girip kimin çıktığını bilemiyoruz. Bilgisayarlar ortada. Mesaj partinin kapalı olduğu bir zamanda çekilmiş. Çünkü o saatlerde parti kapanıyor. Mesaj teşkilatımıza girip çıkabilen ve bilgisayarlardaki mesaj sistemini iyi kullanabilen çekmiş. Böyle bir olaya partinin GSM mesaj servisini kullanmalarını anlamıyorum. Bunu yapan dengesiz, geri zekalının birisi. Aklına sahip olsa böyle bir şey yapamaz. En kısa sürede bu kişiyi bulup hesabını soracağız. Ayrıca önümüzdeki günlerde İl Teşkilatımızın binasında bir düzenleme yapacağız. Bilgisayarlara artık herkes girip çıkamayacak.”
Esrarengiz mesajı kimin çektiği araştırılırken, AKP Manisa Teşkilatı, olayı polise intikal ettirmedi.(dha)