'Esrarengiz' polis afişlerine polis müdahale etmedi

'Esrarengiz' polis afişlerine polis müdahale etmedi
'Esrarengiz' polis afişlerine polis müdahale etmedi
Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde elektrik trafosu ve duvarlara, polislerin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesini isteyen afişler yapıştırıldı. Afişlerin kimin tarafından yapıştırıldığı merak konusu oldu.

KUŞADASI - Atatürk Bulvarı’ndaki elektrik direği ve trafolar ile duvarlara üzerinde, 'Polis, insan hakları, anayasa , uluslararası sözleşmelere aykırı çalıştırılıyor', 'Polis 3 bin 600 ek gösterge hakkını istiyor', İnsan Hakları ayağa kalk, bu meslek için canımızı hiçe saymışız' yazılı kağıt afişler yapıştırıldı. İzinsiz olduğu belirlenen afişlerin kimin tarafından yapıştırıldığı merak konusu oldu. Çevredeki vatandaş ve esnaf afişleri kimin astığını görmediklerini belirtip, incelemek için gelen polislerin de gülümseyip, hiçbir müdahalede bulunmadan ayrıldıklarını söyledi.

Adının açıklanması istemeyen bir polis memuru ise afişlerin muhtemelen emekli bir polis tarafından hazırlanmış olabileceğini, ancak dikkat çekilen sorunların doğru olduğunu, 3 bin 600 ek gösterge hakkı başta olmak üzere bir çok sorunlarının çözüm beklediğini kaydetti. (Latif SANSÜR/DHA)  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Anayasa

  ,

  elektrik

  ,

  emekli

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/116585311658539

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polis nasıl olunur - kargaw

  Her işin hakkını veren ve vermeyenler olacaktır ama ülkenin genelinde bu sorunlar yaşanıyor,birşeyleri savunacaksanız herkesin hakkını savunun böylece birşeyler olacaktır. Ama 3 ayda polis olup atananlar lütfen savcısı,doktoruna ahkam çekmesin. Sizin mesleğinizi bilgisiz eğitimsizler lekeledi ve lekelemeye devam edecektir.

  Ah be kardeşim demişsin ki - johndoee

  Demişsin ki kardeşim polis 3000 alıyor tegmen 5000 alıyor savcı 5000 alıyor asgari ucretli ise 1000tl alıyor ve bir de popülist tavrın kaynaklı 30 tane de "beğeni" almışsın. Hani azıcık, fazla değil bir düşünsen bir savcının "savcı" olabilmek için ne kadar emek verdiğini ne kadar çalıştıgını gençliğini bu ugurda çürüttüğünü, diğer -hayatlarını son hızda yaşayan- okumayı seçmeyen çalışmayı seçmeyen "carpe diem"ci genclerimiz gibi gençlinin en keyifli en verimli hayattan en cok tad alacagı zamanları çalışmakla geçirdiğini bir düşün bakalım. O insan ömrünün en güzel zamanlarını veriyor bulundugu yere gelebilmek için e biraz çıkarım yapabilirsen diğer mesleklere de yansıtabilirsin bunu ve o asgari ücret alan arkadaşların neden asgari ücretle çalışmak zorunda kaldıklarının cıkarımını yapabilirsin. E ne demişler 'ne kaa ekmek o kaa köfte'...

  EVET Polis İnsan Haklarına Aykırı Çalıştırılıyor. - johndoee

  Dogru, çok doğru bir afiş. Fakat hani bu kapitalizm'in pençelerinde ve odak noktasında olan "fakirin fakiri ezmesi tuzağı"na düşmüş at gözlüğüyle baktığı halde en geniş perspektife sahip oldugunu sanan yorumlar yok mu insanı çileden çıkartıyor inanın. Bi tanesi polisin çalışma şartları düzelirse polis insan öldürmeyi, üniversiteli gençlere vurmayı kesecek mi diyor. E bir bakın e bir yakından bakın bakalım o müdahalelere girin de bir yakından bakın, ne kadar ikaz ediliyor ne kadar itidalli yaklaşılıyor, yapılacak bir şey kalmadığında ve müdahaleden başka çıkar yol kalmadığında "şiddet"e başvuruluyor. 16. saatlik çalışmanın sonlarında -ki mudahale zamanlarında 16 saati coktan geçmiş oluyor neyse uzatmıyorum- bir insan psikolojisinin, sabırla metanetle bekleyen bir insan psikolojisinin nasıl oldugunu anlamaya çalışın sadece biraz empati diyorum. Ve takdir edersiniz ki bu ülkeye polis lazım. E çevik kuvvet de lazım ve polis olan bu vatandaşlar, gençler kendilerine verilen emirleri yerine getirmek zorundalar. Hiyerarşili sistemlerde olay budur zaten, sorgulama başladığı anda topluca hareket etmek imkansız hale gelir ve hiç bir müdahale işe yaramaz. Biliyorum çok dagınık yazdım ama inanın sayfalar sürer anlatmak sadece kısa kesmek istiyorum.

  Adalet ve esitlik herkez icin - kujo84

  Toplumsal olaylarda abartili mudahale eden polisler gormek istemiyorsak once polislerin calisma sartlarinin duzeltilmesi gerekir.Polislerinde senden benden farksiz insanlar oldugunu unutmamak gerekir.zor sartlar nedeniyle piskolojisi bozulan polislerin saldirgan tavirlar sergilemesi normaldir ozelliklede ceza almayacaklarini biliyorlarsa.

  Kim yaptıysa eline sağlık... - turq_82

  Türkiye'de emniyet teşkilatının durumu baştan aşağı sorgulanmalıdır. Birileri tepede güç mücadelesi yapıyor, kabak polisin başına patlıyor, arada polis memurları kötü oluyor.

  Köy yerinde bir laf vardır - tekavutgedikli

  Köy yerinde bir laf vardır Keçi için kullanılır " yapraklarına gelince kıtır kıtır sapına gelince beeeee" Poliscikler size kötü davranıldığı için yerde yatan gencin kafasına tekme atıp öldürüyorsunuz galiba. Yada sizi insan haklarına uygun olmayan şekilde çalıştırdıkları için vatandaşınıza işkence ediyorsunuz yoksa emekli olunca 1. dereceye düşemediğiniz için mi üniversite öğrencilerine hunharca saldırıyorsunuz, Bence yerde yatırdıklarından dolayı o kırmızılı kadına a gaz sıktınız. Beter olun acıyorsam namerdim. Size iyi davransalar uluslarararsı normları uygulasalar sanki vatandaşa insanca davranacakmısınız. Delikanlı bir çevik kuvvet itiraf edebilir mi

  peki asgari üçretliler - A.D

  bugün türkiyede 10 milyon asgari üçretli 1000 tl nin altında günde 16 saat çalışmaya zorlanarak ve hiç bir güvençesi olmadan köleler gibi çalıştırılıyor.bir polis memuru 3000 tl alıyor.bir göreve yeni başlayan teğmen 5000 tl ile başlıyor.yeni savcı olan biri 5000 tl alıyor.peki bu ülkenin emeklileri,işçi,leri ,asgari üçretlileri ne olaçak?