Esrarengiz tünelin ucu nereye çıkacak?

Esrarengiz tünelin ucu nereye çıkacak?
Esrarengiz tünelin ucu nereye çıkacak?

Otobanın hemen yanındaki tünel iki gün boyunca gözlendi. Sonuç alınamayınca da iş makineleri tarafından kazı yapıldı, çevrede silah arandı.

Çamlıca'da bir insanın sürünerek geçeceği büyüklükte tünel bulundu. Polis özel kamerayla incelediği tünelin ucunu bulmak için kazı başlattı
Haber: ÖZGÜR ALTUNCU / Arşivi

İSTANBUL - Çamlıca’da otobanın hemen kenarında bir insanın yüzükoyun rahatlıkla ilerleyebileceği genişlikte bir tünel bulundu. Polis tünelin bulunduğu yerde kazı yaparak, ucunun nereye çıkacağını araştırıyor.
Bir ihbarı değerlendiren İstanbul polisi Çamlıca’da esrarengiz bir tünel buldu. Geçen perşembe günü bölgeye giden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şile otobanı üzerinde Libadiye kavşağı ile Ümraniye çıkışı arasında bulunan Tantavi Tüneli’nin hemen çıkışındaki esrarengiz bir tünelin var olduğunu ortaya çıkardı. Polis operasyonu gizlilik içinde sürdürdü. Ve sonunda otobanın hemen kenarında bir insanın yüzükoyun rahatlıkla ilerleyebileceği genişlikte bir tünelle karşılaştı. Tünelin uzunluğunu tespit etmeye çalışan ekipler, çevredeki çalılıklarda arama yaptı. Yapılan aramalarda çalılar arasına gizlenmiş bir çekiç, el feneri ve bir çift ayakkabı bulundu. Tünelin ne amaçla kazıldığını anlamaya çalışan Terörle Mücadele ekipleri iki gün boyunca bölgeyi gözetim altında tuttu.  Bölgede yapılan gözetleme çalışması sonuç vermeyince polis, harekete geçti. Özel kamerayla incelenen tünel, iş makinaları tarafından kazıldı. Bölgede silah ve mühimmat araması yapıldı. Çevrede oturan vatandaşların ifadesine başvuran polis, üç kişinin değişik zamanlarda tünele çıkıp girdiği bilgisine ulaştı. 
Bölgeye İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait özel donanımlı kanal görüntüleme aracı getirilirken, ekipler tünele kamera sokarak, kazı yapılacak alanı belirlemeye çalışıyor. İlk bulgular, iki yöne ayrılan tünelin bir yönünün özel bir hastanenin inşaatına ulaştığı öne sürüldü. (Radikal)