'Ethem Sarısülük bayrak yaktı' haberine protesto

'Ethem Sarısülük bayrak yaktı' haberine protesto
'Ethem Sarısülük bayrak yaktı' haberine protesto
Ethem Sarısülük hakkında 'bayrak yakan grubun içinde yer aldı' şeklinde haber yapan Sabah gazetesi dün gece bir grup eylemci tarafından protesto edildi.

İSTANBUL  - Gazetenin Beşiktaş Balmumcu'daki binasının önünde toplanan eylemciler, " Ankara 'da bayrak yakma olayında Ethem Sarısülük de vardı" haberlerine tepki gösterdi.
Saat 22.30 sıralarında gazete binası önüne toplanan eylemciler haberin gerçekle bağdaşmadığını belirterek, yarın tekzip yayınlanmasını istedi. Grubun eylem yaptığı sırada çevik kuvvet ekipleri de gazete binası önünde önlem aldı. Göstericiler eylemin ardından olaysız bir şekilde dağılırken, bir eylemci Duran Adam eylemi yaptı. Konuşmayan eylemciye yoldan geçenler de alkışlarla destek verdi. (İhsan YALÇIN-Hakan KAYA/DHA) Bir gösterici de 'duran adam' eylemi yaptı.


'Çevik Kuvvet Ethem desene!'
 


  http://www.radikal.com.tr/113932511393258

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çok Karanlık - hermevsim

  Günün başlangıcından adını alan gazete, karanlık işlerin temsilcilini çok iyi kıvırıyor. Bakar mısınız provokasyona, değirmene nasıl su taşındığına, yangına nasıl körükle gidildiğine ve "özgür basın" klişesinin yeniden nasıl rezil rüsva edildiğine?

  hepsi yalan - ismet65

  bu yalan haberi TRT, Habervaktim, ve Sabah tarafından verildi. Yani 2010’da çekilmiş bir bayrak yakma görüntüsü Gezi eylemlerinin ikinci günü youTupe üzerinde dolaşıma sokuldu. Kısa bir araştırma ile anlaşıldı ki görüntü eskiydi, yayılmasında kasıt vardı. Fakat Başbakan’a hala birileri bu video tazeymiş, gerçekmiş, Gezi’yle ilgiliymiş gibi gösteriyor. Bu doğru olmayan bilgilerin Başbakan'ın ağzından birkaç kez duyduk. Bütün mitinglerde ve her toplantıda dile getirdi. Başbakan bunları bilerek söylüyorsa, halka neden yalan söylediğini sormamız lazım. Halk zaten hepsini biliyor...

  sevgi , saygı, empati - chapulcuforever

  Halen bu tarz haberlerden daraldım. Ben birileri bayrak yakınca bile o siyasi hareketi suçlamaktan nefret ediyorum. Bu tarz tepkiler bilinç düzeyi düşük insanların tepki şeklidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Yunan bayrağına gösterdiği saygıyı hepimiz biliyoruz. Ben bu eylemlerde insanların bayrağa daha çok saydı duymaya başladığını düşünüyorum. Örneğin Kürtlerin yapmış olduğu bazı eylemlerde bayrak yakanlar olmuştu ancak hiç bir zaman buna feveran bir tepki göstermedim. Bu orada eylem yapan Kürtlerin hepsinin bayrak düşmanı olduğunu göstermez. Ayrıca gezi eylemlerinin Türklerin Kürtlerle Kürtlerin Türklerle daha çok empati yapmasına olanak sağladığını ve bu vesileyle Kürtlerinde Türk bayrağına saygılarının arttığını düşünüyorum. Bayrak yakan insanlar bilinç seviyesi düşük insanlardır çünkü bayrak yakma onların sadece seviyesini düşürür. Türk bayrağı birilerinin onu yakmasıyla değeri düşemeyecek kadar şanlı bir bayraktır. Vatandaşlarımızın bu bayrak yakma haberlerine hemen kanmamasını , yakanlar var sa da sakin olmalarını tavsiye ediyorum. Sevgi, saygı ve empati bu üç sözcük hepimize iyi gelecektir. Hepinize sevgi ve saygılar.

  Caniler. - Kayzer1420

  Şunların müslümanlığına,dindarlığına güvenip gaza gelen milletin haline acıyorum.Toprağı bile kurumamışken arkasından iftira atıp ,fitne yayan bir insan topluluğundan nasıl oluyorda insanlar hala -sözde- sahip olduğu dindar yapılarından medet umuyorlar;bu nasıl bir din sadistliğidir,bu nasıl sömürü şeklidir anlamıyorum.Asıl sorgulanması gereken bu.

  başbakan "polisinin destanını" savunamıyor olmalı! - çıkarsız

  milyonlara vahşet izlettiler. milyonlara vahşet uyguladılar. defalarca ekranlarda savundular. iyi de bu yalanlar niye? doğru yaptıklarına inanıyorlarsa neden yalana başvuruyorlar? bir yetişkinin sağlıklı ve normal olduğunun kıstası davranışlarının sonuçlarını samimiyetle üstlenmesidir. böyle yapmak yerine, öldürdükleri insanla ilgili yalan üretmek nasıl bir kişilik halidir? nasıl bir değersizliktir?

  gazeteci müsveddesi = iktidarın borazanı - makul

  kiloyla satılık AKP medyası elbette üzerine düşeni yapacak.beklenebilir bir durum bu. ama herhalde bu kadar aşağılığı da gelmemişti bu memlekete.

  Sabah gazetesi, yalan söyleme. - brandywine06

  Başbakanın sürekli hizaya sokmaya çalışarak patlattığı toplumsal öfkenin size yönelmesine yol açacaksınız. Ethem hükümeti ve başbakanı protesto ediyordu. Bayrakla ilgisi ne ki bayrak yaksın? Sabah gazetesi zaten 2 kuruşluk olan itibarını iyice yok etti. O gazete, o tv kanalı kapanr gider ama bu haberleri yapanların hiç kimsenin gözünde hiç bir değeri olmaz. Ayrıca, Ethem bayrak yakan gruptaydı demek, yani hak etmişti demektir! Hak ettiğine kim karar veriyor? Polis ve sonradan Sabah gazetesi. Yetkileri ve hakları var mı buna? Suç oluşturan bir eylem yaptıysa gözaltına alınır. Acaba Sabah gazetesine gore otoparkta dövülen çocuklar da hak etmiş miydi? Kız eylemciler erkek polislerce soyulup aranmayı da hak ettiler mi? İşittikleri hakaretleri hak ettiler mi? Ethem'in tek suçu gösterilere katılmaktı. Şiddet içeren, suç oluşturan bir eylem yaptıysa gözaltına alınırdı. Ceza kesmek polisin işi değil. Ama bu olaylarda gördük ki kamera varken gösterince büyük tepki aldıkları aşırı şiddeti, kameralar yok diye düşündükleri sırada tamamen pervasızca gösteriyorlar ve bu şiddet işkence sınıfına girecek boyuta ulaşabiliyor. Türkiye'nin şu anda en büyük sorunlarından biri polis şiddetinin önünün bir türlü alınamamasıdır.