Ethem Sarısülük davasında mahkeme davadan çekildi

Ethem Sarısülük davasında mahkeme davadan çekildi
Ethem Sarısülük davasında mahkeme davadan çekildi
Ethem Sarısülük'ün hayatını kaybetmesiyle ilgili davanın ikinci duruşmasında davaya bakan mahkeme heyeti davadan çekildiğini açıkladı.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARA - Ethem Sarısülük'ün polis kurşunuyla hayatını kaybetmesiyle ilgili davanın ikinci duruşmasında davaya bakan mahkeme heyeti şok bir kararla davadan çekildiğini açıkladı.
Davanın ikinci duruşması Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinde sabah saatlerinde başlamıştı. Sanık savunması ve avukatların savunmasının ardından mahkeme, öğlen arası vermişti. Saat 14.30’da başlayan duruşmada mahkeme heyeti beklenilmeyen bir karar aldı.

Mahkeme Başkanı Affak İllez, Sarısülük ailesinin avukatlarının mahkemenin bağımsızlığı konusunda şüphelerini dile getirdiklerini, siyasetin yargı üzerinde baskı oluşturduğunu ileri sürerek mahkemenin tarafsızlığı ve adil yargılama hakkı konusunda şüpheler ortaya çıktığı gerekçesiyle heyetin davadan çekilmeye karar verdiğini açıkladı.

Dava dosyası bir üst mahkemeye gönderildi. Mahkeme heyetinin kararı duruşma salonunda bulunan izleyiciler tarafından "Ethem Sarısülük ölümsüzdür" sloganlarıyla protesto edildi.

Öte yandan duruşma boyunca mahkeme heyetinden bir hakim ve savcının zaman zaman kürsüye uzanarak ya da koltuğa yaslanarak uyuduğu gözlendi. Hakim ve savcının bu tavrı sosyal medyada yoğun tepki çekti.

Ethem Sarısülük davası: Sanık polisin fotoğrafı çekilecek


  http://www.radikal.com.tr/1164083116408317

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devlet - sterjin

  Tabik ki katili koruyor.Korumasa zaten ona teşebbüs etmezki,Devlet polisinin öldürdüğü hangi katil polisi cezalandır dı ki,Bu devletin adaletide kendisi gibidir ne beklenir ki,olan o güzel canlara oluyor

  hey amigo - kepenli

  davadan çekilmek demek, sonunua kadar haklısınız, fakat türkiyede haklılığınız yetmiyor demek.

  Vicdan uyumuş, - inanyardımcı

  Uyuyan aslında vicdanlar,akılları,dimağları uyumuş bunların...Yine katilini koruyan devlet anlayışı,ne değişiyor ne gelişiyor yıllardır...

  Uyuyan adalet - necmo

  Mübaşir ne yapmış?

  neden ki - enkidusiyar

  sayın kamu görevlileri akşam hangi toplantıdaydı acaba böyle uykusuz kalmışlar. malum cemaat teyakkuzda.

  Bre gafiller... - serseriser

  İnsanlara bu kadar zulmetmek, onları bu kadar madur etmek hangi vicdana sığar?... Hakim ve savcımızı uykunun en güzel yerinde uyandırmış vicdansızlar... Bi uykuyu çok mu gördünüz bre gafiller... Onlar da bu vatanın evladı, bu milletin çocukları... Siz uyandırdınız, evet siz... Hepiniz oradaydınız ulan!...

  Bunlarin uyumasi demek emir kulu olduklarini gosteriyor... - ERIL

  Yargiçlar açikça elimizden bir sey gelmiyor diyorlar,emir kulu olduklarini gosteriyorlar.yani bu yargiçlar pozitif hukuku (yururlukte olan hukuk)bile çigniyorlar.Birakin evrensel hukuku...