Ethem Sarısülük için toplananlara polis müdahalesi

Ethem Sarısülük için toplananlara polis müdahalesi
Ethem Sarısülük için toplananlara polis müdahalesi

Fotoğraf: Twitter / @pnarongun

Ankara'da Ethem Sarısülük davasına destek vermek için Adliye önünde toplanan gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi
MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Ankara'da Ethem Sarısülük davasına destek vermek için Adliye önünde toplanan gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Mahkeme kararını protesto eden gruplara Adliye önünde biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Sabah saatlerinden itibaren mahkemenin görüleceği Ankara Adliyesi önünde toplanan kalabalık Ethem Sarısülük’ü vuran polis Ahmet Şahbaz’ın tutuklanmasını istedi. Mahkemenin tutuksuz yargılama kararını haber alan kabalalık sloganlar atarak Adliye kapısına yürüdü. 

Ellerindeki flamalarla Adliye kapısına vurarak tepki gösteren kalabalığa, polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Polisin uyarısına ‘Katil polis hesap verecek’ sloganları ile karşılık veren kalabalığa tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi. Müdahalede yaralanan bazı eylemcilere sağlık ekipleri müdahale ederken bazı eylemcilere de kendi arkadaşları ilk müdahaleyi yaptı. 


Müdahalenin ardından dağılan gruplar Kızılay'da Ethem Sarısülük'ün vurularak hayatını kaybettiği noktada toplanmaya başladı. Güvenpark'ta bulunan bu noktada da polisin gruplara 'Dağılın' uyarısı yaptığı ve müdahale için hazırlandığı görülüyor.


  http://www.radikal.com.tr/115772911577294

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber Analizi - NsrnAydnn

  Haberin başlığında kullanılan polis müdahalesi tabiri kullandığınız fotoğrafa ters düşmektedir.Fotoğrafta engelli bir vatandaşın polisin kullandığı tazyikli su(yerler ıslak) ve biber gazı(duman mevcut) sonucunda zarar gördüğü görülüyor.Bu bir müdahale değil,SERT müdahaledir.İçerikte 'Ethem Sarısülük'ün vuran polis 'tabiri kullanılmış,'Ethem Sarısülük'ün hayatını sonlandıran polis' demeniz daha doğru olurdu.Haberde mavi punto yanlış kelimeler üzerinde uygulanmış. Haberin vurgusuna göre Ethem,Ahmet Şahbaz,Polis müdahaleleri üzerinde uygulanmalıydı.Kullanılan dil akıcı ancak yanlış sözcükler var. Haberde taraftara eşit bir şekilde durulmuş.

  Böyle olacagi beliydi - Dayflame

  "Ethem Sarısülük’ü vurarak öldüren polis A.Ş’nin avukatlığını yapan isim, Hüseyin Yelkovan’ın ise AKP’den belediye başkan aday adayı olduğu öğrenildi." Tesadüfe bak?! Ayni Sivas katillerinin avukatlığını yapan Av. Zeyid Aslan, AKP Tokat Milletvekili gibi. Ayrica kendisi Başbakan Erdoğan'ın eski avukatı. Aleviler halen "incin ama incitme" kafasiyla devam ederlerse, daha cok Ethem'ler, Ali Ismail'ler ... kurban ederler.

  Nerede sizin vicdanınız? Meslek ahlakınız? - Murat Odak

  Yok efendim mahkeme kararını protesto etmişler de, adliye kapısına vurmuşlar da... Zavallı polisimiz de ne yapsın mecburen müdahale etmiş... Olayı tanıklardan ve sosyal medyadaki canlı yayınlardan izleyen herkes polisin davayı izlemek için gelen kalabalığa tomalar ve gazlarla durduk yere müdahale ettiğini, gazların adliye içine kadar atıldığını, en az 10 yaralı olduğunu gayet iyi biliyor. Katil sanığının "kaçma şüphesi yok" diye tutuklanmadığını, mahkemeye bile getirilmediğini, avukatların açıklamalarını ve diğer tüm ayrıntıları ise yazma gereği bile duymamışsınız. Gazetecilik mesleğinin onurunu ayaklar altına alıyorsunuz. Yazıklar olsun size.

  .... - No_Pasaran

  Cinayet işlemek nefs-i müdafaa, cinayeti protesto etmek yasak...