Ethem Sarısülük polis kurşunuyla mı vuruldu?

Ethem Sarısülük polis kurşunuyla mı vuruldu?
Ethem Sarısülük polis kurşunuyla mı vuruldu?
İstanbul'da Gezi Parkı eylemcilerine polisin sert müdahalesini protesto etmek için Ankara'da düzenlenen gösterilerde ağır yaralanan Ethem Sarısülük'ün polis kurşunuylaü vurulmuş olabileceğini gösteren kayıtlar ortaya çıktı.

Radikal.com.tr - İstanbul 'da Gezi Parkı eylemcilerine polisin sert müdahalesini protesto etmek için Ankara 'da düzenlenen gösterilerde ağır yaralanan Ethem Sarısülük'ün polis kurşunuylaü vurulmuş olabileceğini gösteren kayıtlar ortaya çıktı. 

Ankara'da cumartesi günü düzenlenen gösterilere polisin müdahalesinin ardından çıkan arbedeyi görüntüleyen Kanal D kameraları, bir polisin göstericilere doğru silah doğrulttuğunu kayda aldı.. Bir grup gösterici karşısında yalnız kalan kasklı çevik kuvvet polisinin silahını kalabalığa doğrulttuğu ardından koşarak geri kaçtığı görülüyor. Bu esnada bir gösterici de yere düşüyor. İşte yere düşen bu göstericinin halen durumu kritik olan ağır yaralı Ethem Sarısülük olduğu ve polis tarafından gerçek mermiyle vurulduğu iddia ediliyor.


  http://www.radikal.com.tr/113606711360675

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  türk basını - Efendisiz65

  hala "acaba polis tarafından mı vuruldu" şeklinde olayın mümkün olamayacağı, türk polisinin böyle davranmayacağı şeklinde bir algı yaratmaya çalışıyorsunuz. yani yıllardır kürdistanda yaptığınız şeyi bu kez kendi halkınızın gözünün içine baka baka utanmadan yapıyorsunuz. yıllarca askerin-polisin havaya açtığı ateş sonucu ölen kürtlerin ne zaman uçmaya başladıklarına yönelik tek bir araştırma yazısı da okumadık nedense. o kadar kürdün havada işi ne? cinayet işliyor yeni mi farkediyorsunuz bunu. gerçi türk basını işte. türk barışı, türk devleti, türk adaleti, türk ordusu, türk polisi gibi birşey işte..türk basını..

  Acaba neyle vuruldu? - ermxl

  Ethem polis kurşunuyla mı vurulmuş, yok Tamil kaplanları vurdu onu. Olayın video kayıtları iki gün önce tüm internette gezdi, tanıklar konuştu ve siz şimdi acaba kim vurdu diye mi soruyorsunuz? Bunun yerine gazeteciliğe daha benzer bir iş yapıp kurşun sıkan polis hakkında herhangi bir adli ya da idari soruşturma açılıp açılmamış olmasını soruşturmaya ne dersiniz?

  İnsani bir tepki. - 90turk

  Eğri oturup doğru konuşmak lazım. O belkide daha acemi bir polis. Onun yerinde ben olsam ve bir sürü gösterici benim üzerime belki de beni linç etme amacıyla kovalayarak saldırmaya kalksa; Aksi yönde emir almış olsam bile, belimdeki tabancayı çeker aynı hareketi yaparım. Sonuçta o da insan, onun da baktığı bir ailesi var.

  Diren ethem. - ganjml

  Yaşamalısın,hemen uyanmalısın ethem çünkü ülke senin en son bıraktığın ülke değil,zangır zangır titriyorlar,oraya buraya saldırıyorlar,uyan hiçbirşey eskisi gibi olamayacak.

  "Kaymak Tabaka" Ethem Sarısülük - Cigdem_A

  Radikal ve can alıcı soruları. Başka neyle vurulabilir acaba? Elinizde görüntü de var daha neyin "acaba"sı bu? Orada başka silah mı var? Açık bir şekilde havaya ateş açan bir polis var ve hatta tam olarak havaya bile değil. Ameliyat yapılabilse görülecek ama o kadar hayati bir boyutta ki Ethem'in durumu ona bile kalkışamıyorlar.Vali, Başbakan kırılan camların,bilboardların çetelesini tutacağına zarar gören insanların kaydını tutsunlar.