ETHEM SARISÜLÜK SORUŞTURMASI Önce silahını çekti sonra kalabalığa daldı

ETHEM SARISÜLÜK SORUŞTURMASI
Önce silahını çekti sonra kalabalığa daldı
ETHEM SARISÜLÜK SORUŞTURMASI
Önce silahını çekti sonra kalabalığa daldı
Ethem Sarısülük'ün vurulma anını inceleyen bağımsız bilirkişi heyeti "Polis A.Ş., silahını göstericilerin arasına dalmadan önce çekti" dedi.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

Ethem Sarısülük’ün vurulduğu ana ilişkin çekilen görüntülerde dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Bağımsız bilirkişilerce hazırlanan raporda, göstericilerin önünde havaya ateş eden polis memurunun silahını daha göstericilerin yanına gelmeden önce çektiği belirlendi.
Güvenpark’taki telefon kulübelerinin yanındaki ağacın arkasından gelerek yerde yatan bir göstericiye tekme atan daha sonra silahıyla 3 el ateş eden polis memuru A. Ş.’nin incelenen görüntülerde silahını göstericilerin arasına daldıktan sonra çekmediği, silahın bu sırada zaten elinde olduğu anlaşıldı. İncelenen görüntülerde A. Ş.’nin ağacın arkasından çıktığı anda silahın zaten kabzasından çıkarıldığı ve elinde tuttuğu görülüyor.
Avukattan şaşırtan iddia : Bilek bükülmesi eğitimi
Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar da çarpıcı bir iddiada bulundu. Bayraktar şöyle konuştu: “İsmini açıklayamayacağımız bir polis memuru bize polislerin aldığı gizli bir eğitimden bahsetti. Buna göre amirleri polis memurlarına gösterilerde zor durumda kaldıklarında silahlarıyla bir iki el havaya ateş etmelerini daha sonra bileklerini bükerek sanki yanlışlıkla olmuş gibi göstercilerin üzerine ateş etmeleri konusunda eğitim veriyor.”

Dilan Dursun soruşturması: Gizlilik kararı


Gezi olayları sırasında Ankara ’da başından gaz kapsülüyle yaralanan Dilan Dursun ile ilgili soruşturmada ‘gizlilik’ kararı verildi. Savcılık, olay günü bölgede kayıt yapan MOBESE görüntülerinin, telsiz kayıtlarının ve akreplerde görev yapan polislerin listesinin yer aldığı dosyadan örnek alınmasının ‘soruşturmanın selameti açısından tehlikeli olacağı için’ gizlilik talep etti. Ankara 20. Sulh Ceza Mahkemesi de savcılığın talebini değerlendirerek soruşturmada gizlilik kararı verdi.
Mahkemenin ‘soruşturma evrakının incelenmesi veya örnek alınmasının soruşturmanın selametini tehlikeye düşürebileceği’ yönündeki değerlendirmesi, Dilan’ın avukatı Tonguç Cankurt tarafından kabul edilemez olarak değerlendirildi. Cankurt, “Asıl biz bu soruşturmanın selametinden endişeliyiz” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114241411424145

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  UTANIYORUM BU ADALET SİSTEMİNDEN - pispor

  bilirkişi yada bağımsız ya kardeşim milyon insan bu olayı canlı canlı izledi polis resmen cinayet işledi

  Dengesiz bir savaş - karçiçekleri

  Maşallah polisimiz kahramanlar gibi kalabalığın içine büyük bir cesaretle dalıyor. Destan yazdıracak bir cesaret. Belkide arkadaşları, amirleri, çocukları onunla gurur duyuyorlar, kim bilir?

  Polis A.Ş. - kahrolsunbagziseyler

  Alt başlıkta yazan "Polis A.Ş." ne tatlı bir tesadüf olmuş!!

  bu polis inanıyorsa - Dopchik

  eğer bu polis inanıyorsa ve eğer Ethem ateistse islama göre ateistin kul hakkına karşılık öbür dünyada kendini ateşten kurtarmak için müslümandan tüm imanını istemesi gibi bir durum sözkonusu.. ki ben olsam isterim de.. sonuç olarak polisin kendisi karar versin cezasını bu dünyada mı çekmek ister öbür dünyada mı? yoksa belli ki adaletimiz öyleydi böyleydi derken konuyu bulandırıp sonuna da bir zaman aşımı hooop polis ahmet emniyet müdürü..

  Yeni Ergenekon - Ari Zerdüst

  Eski ergenekonu'u kat be kat asan terör olgusu bu cografyada yasayan halklara uygulaniliyor. Halkin üretigi Artik degere zorla el koyan devlet haksiz yere elde etigi halkin degerleri ile halka zulm ediyor.Devlet-iktidar sistemi zulm saltanatini insan disi egitimle egitilen eli silahli fizikmen insana benzeyen bu yaratiklarla kendini korumakta.Tek cözümün de insanligin kendini bu canavar sistemden kurtarmasidir. Medya ise bu katillerin eline aldigi silahtan cok,onlari egiten-besleyen kaynagi islemesi gerekiyor ki toplumda dogru bilgi sahibi olabilsin.