Ethem Sarısülük'ü vuran polis Urfa'ya atanmış!

Ethem Sarısülük'ü vuran polis Urfa'ya atanmış!
Ethem Sarısülük'ü vuran polis Urfa'ya atanmış!

Ahmet Şahbaz ilk duruşmaya gözlük ve perukla katılmıştı.

Ethem Sarısülük'ü öldürmekle suçlanan polis memuru Ahmet Şahbaz'ın Eylül ayında yapılan ilk duruşma öncesinde, Şanlıurfa'ya "Koruma Şube Müdürlüğü'ne" atandığı ortaya çıktı. Sarısülük ailesinin avukatları sanık polisin Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevlendirilmesine "kimi kimden koruyacak" diyerek tepki gösterdi.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARA - Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Ankara’da yapılan gösteride Ethem Sarısülük kafasına isabet eden polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ethem’i vuran polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında “meşru savunmada sınırın aşılması suretiyle öldürme suçundan” dava açmıştı. Davaya bakan mahkeme olan Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşma tarihi olarak 23 Eylül 2013 günü belirledi. Mahkeme daha sonra sanık polis memuru Ahmet Şahbaz’ın duruşmada hazır edilmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğüne 5 Eylül 2013 günü talimat yazdı.


Ethem Sarısülük davasında güvenliği Jandarma sağlayacak


GELMEZSE TUTUKLANACAKMIŞ

Mahkeme yazdığı talimatta duruşma saatinde polis memurunun hazır edilmesi isteyerek “Suçun vasfı gereği duruşmada bulunma zorunluluğu olduğu, duruşmada hazır bulunmadığı takdirde hakkında tutuklama (yakalama) kararı çıkartılacaktır” dedi.

Ethem Sarısülük davası başlayamadı!


URFA’YA ATANMIŞ


Mahkemenin bu yazısına İlçe Emniyet Müdürlüğü de 10 Eylül 2013 günü yanıt verdi. Mahkemeye gönderilen yanıtta “Şahısla ilgili yapılan araştırmada şahsın geçici görev ile Koruma Şube Müdürlüğü Şanlıurfa ilinde çalıştığı tespit edilmiştir” denildi. Böylece, sanık Ahmet Şahbaz’ın bilenen aksine ilk duruşma öncesinde “geçici görev ile Şanlıurfa’ya atandığı” anlaşılmış oldu.

Anne Sarısülük: Ethem odalarında dolaşıyorKİMİ KİMDEN KORUYACAK?


Sarısülük ailesinin avukatlarından Eylem Hakverdi Radikal’e yaptığı açıklamada “İşlediği cinayetten sonra şüpheli polisin Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevlendirilmesi bizce çok anlamlıdır. İşlediği cinayetten sonra koruma altına alındığı hepimizin malumu idi. Ancak emniyet teşkilatının şüpheli polis memuruna bu derece güvenip itimat ettiğini bir çoğumuz tahmin bile edemezdik. Şüpheli polis memurunun öylesine güvenmişler ki birilerinin korumalığını yapabileceğini dahi göstermek istemişler. Şanlıurfa’ da yaşayan bir vatandaş eğer bir koruma talep ederse şansına bu katil polis denk gelebilir. Kimi kime emanet edecekler?” diye konuştu.

Ethem Sarısuluk'ün katıl zanlısı polis üzgünmüş!

Polisin yazdığı destanın filmi çıktı!


  http://www.radikal.com.tr/1154448115444812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  objektif - atam izindeyiz

  Olmaması gereken bir olaydı Lakin polis de nişan alarak ateş açmıyor üzerine saldıran eylemci guruptan kurtulmak için uyarı amaçlı havaya ateş ediyor ancak göstericilerin atmış olduğu taşın eline isabet etmesi ile o gösterici hayatını kaybediyor. Sapla samanı ayırmak gerekir.

  uyari - caglarkarademir

  Oglum Mesut,yine rahat durmuyorsun:) (aman urfa nin valisi de umut edelim de Eskisehrin ki gibi babacan cikmasin)

  polisin atanmasını resmen bir türkiye gerçeğimi diyeceyiz buna - okkes cavus

  zan ederim hiç bir ülkede böyle bir suçluyu koruyan devlet anlyışına rastlanmaz. polis resmen koşarak geldi insanların üzerine direk ateş etti. orada birkaç kişi ölebilirdi. şans etem sarı sülüğe tesadüf etti. bu katili korumak özellikle halkın güvenliğini hiçe saymak tır. böylesi bir suçluyu koruma ne demokrasiye nede insan haklarına nede devlet memurluğu konumuna hiç yakışmıyor. burası türkiye dedirtecek üzücü bir görüntü. ve uygulama bu polis adam öldürmeye tam teşebbüsten gün almalı...

  yalnış ters :) - hilmiderin_34

  yalnış yere atanmış bence terörle mücadeleye atanması lazımdı göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı ayrıca ankara emnıyetıde ayıp etmıs ya atama yapmadan once bı sızınde fıkrınızı alsaydı demi :)

  Eli kanli AKP Polisi - Dayflame

  Ari Zerdüst lütfen karistirmayalim dostum! Bu AKP Türk adaleti degil, bu Sunni Türk adaleti degil, bu Yobaz Arap AKP adaletsizligi ve yakisirda. Zihniyetleri zaten ortada, Müslümanliklari ise icler acisi.

  boyunduruk altında olmanız ve dışa bağımlı hale gelmeniz - demlicay2011

  ülke için yüz karası. ama güzel yanını da görmek gerek. dünya bunların elinde olsa ne yapardı acaba. melik paris kulesinde bol bol kafeteryalarla ilgilenirdi yakından. siz busunuz. meb kuryelik altında fatih projesi altında vergilermizi heba etti . daha yazmakla bitmez. yeterki sorgulama akıl olsun yeter. yazıklar olsun sizin vicdanınıza ve adaltinize ve imanınıza.

  paradoks - stateless

  acaba bu terfi davalık değil mi. şiddeti öven şiddete teşvik TC vatandaşlık bağını zedeleyen bölücülük sucu taşıyor. Bu suclar sadece belli bir kesim icin tanımlanmış olamaz.Sorunlu gorunen anayasa bıreyı koruyamıyor bu halıyle. yenısıni yazarken ( ki yazmak pek bi anlam taşımıyor bunu görüyoruz) ve yazılana evet derken bi daha düşünmeli.