Ethem Sarısülük'ü vuran polise polis koruması

Ethem Sarısülük'ü vuran polise polis koruması
Ethem Sarısülük'ü vuran polise polis koruması
Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru, can güvenliği olmadığı gerekçesiyle polis koruması istedi.

Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ankara ’da düzenlenen gösterilerde, Ethem Sarısülük’ü silahla başından vurarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuksuz yargılanan polis memuru A.Ş. ölüm tehditleri aldığı gerekçesiyle koruma istedi.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre konuyla ilgili emniyet yetkilileri, “Gezi eylemlerini de organize eden bazı örgütler ve bazı basın yayın organlarının hedef gösterdiği polis memuru tehditler alıyordu. Can güvenliğinin sağlanması açısından koruma verildi” dediler.

'Ethem'in vuruluşunu gözlerimle gördüm'


ONUN İÇİN EN GÜVENLİ YER CEZAEVİ
Sarısülük’ün ailesinin avukatı Kazım Bayraktar, “ Toplum polisi bilmiyor, sadece ismini öğrendi. Polis, kendi can güvenliği nedeniyle de olsa şu anda cezaevinde olması gerekiyordu. Onun için en güvenli yer cezaeviydi. Her türlü kanıta rağmen serbest bırakılması toplumda infial yarattı. Önce yargı polisi korudu, şimdi de emniyet tarafından korumaya alınmıştır” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1140179114017915

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kendini mudafa - gay

  nefsi mudafa deniliyor mahkemede ama benim acimdan su onemli bir nokta, kalkanini kaybetmis zavalli hale dusmus polis memuru, kalkanini kaptirdigi kisiye oldurmek amaciyla nisan aliyor, ve iskaliyor, arkadaki ethem'e isabet ediyor kursun. Bence bu onemli bir nokta.

  Yakışır - UlasMetin

  Destansı bir korumadır.

  katil - şev_baş

  Katillerin korumaya alındığı bir ülkede yaşamak utanç verici.

  Telefonunu herkes biliyor galiba.. - testereci

  Hazret ölüm tehditleri alıyormuş...Birleri de ciddiye alıp korumaya almış!! En iyisi destan yazdığını söyleyenlerin yanına vermek orada koruma had safhada birşeycikler olmaz garibime...

  İyi koruyun - citizen

  Aman iyi koruyun bu nadide vatan evladını, kahraman (!) polisi. Ama o kendini nasıl koruyacak (eğer varsa vicdanı) iç hesaplaşmasında...

  Napsın gariban - husertas

  Şimdi DHKP-C, vs. bilimum devrimci tayfa, bir polis öldürerek devrim yollarına taş döşemeye çalışacak. Türk solunun acınacak bir hali daha işte. Bıraksaydın da seni taşlayarak öldürselerdi.

  ıska - gay

  polis memuru kalkanini calan adama nisanliyor, fakat ıskaliyor, arkada ki ethem'e isabet ediyor. bu kadar basit.