Ethem Sarısülük'ün akrabalarına tehdit

Ethem Sarısülük'ün akrabalarına tehdit
Ethem Sarısülük'ün akrabalarına tehdit
Ankara'da Ethem Sarısülük'ün akrabalarının polis tarafından 'sesleri çok çıktığı için' gözaltına alınmakla tehdit edildiği bildirildi.
Haber: AYŞEGÜL DURSUN / Arşivi

ANKARA - Gezi eylemleri sırasında polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ethem Sarısülük ’ün akrabalarının polis tarafından ‘gözaltına alınmakla’ tehdit edildiği bildirildi. Sarısülük’ün ailesi, tehditle ilgili şikayette bulunacaklarını söylerken, davadan da vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük ve eşi Çiğdem Sarısülük, ortak Twitter hesaplarından akrabalarının evinin polisler tarafından basıldığını ve tehdit edildiklerini açıkladı. Sarısülük çifti, tehdit olayını Twitter’dan şöyle duyurdu:

'DAVADAN VAZGEÇMEYİZ'

“Akrabalarımızın evi polisler tarafından basılmış ve kendileri tehdit edilmiştir. Halamızın kızları polis tehdidiyle susturulmak istendi. Delilleri gizlemeleri, polisi serbest bırakıp korumaları, dilekçelerimizin reddedilmesinden sonra şimdi de akrabalarımız tehdit ediliyor. Bizlere uygulanan bu baskı ve yıldırma politikasını kınıyoruz. Akrabalarımızdan ne isteniyor? Amaçladıkları ne? Korkup bu davanın peşini bırakacağımızı mı sanıyorlar? Aldanıyorlar. Biz bu davadan da, kavgadan da vazgeçmeyeceğiz. Son günlerde Ethem’in sık sık uğradığı yerlere baskın yapan Ankara Emniyeti, en son baskınını Ethem’in çokça gittiği halasının evine yaptı. Aile fertlerini evde bulamayan polis, binanın kapıcısına aileyi sormuş ve onlara bir not bırakmış. ‘Onlara söyleyin, gördüğümüz yerde gözaltına alacağız. Sesleri çok çıkıyor.’ demişler. Sarısülük ailesi olarak, akrabalarımız da bizimle birlikte direnişe destek vermekte ve mücadele etmektedir. İstedikleri bu davanın peşini bırakmamızdır. Bilsinler ki, bizim de kafamıza kurşun sıkılsa bu davadan vazgeçmeyeceğiz. Onların tehditlerinden, baskılarından korkmuyoruz. İlerleyen saatlerde avukatlarımız da şikâyette bulunacaktır.”

ŞİKAYETÇİ OLACAKLAR
Radikal’e konuşan Çiğdem Sarısülük, polislerin Ethem Sarısülük’ün halasının kızlarının evine geldiğini ancak evde kimseyi bulamayınca kapıcı ile mesaj gönderdiklerini söyledi. Çiğdem Sarısülük, “Polisler kapıcıya, ‘Onlara söyleyin, gördüğümüz yerde gözaltına alacağız. Sesleri çok çıkıyor’ diyerek tehdit edip gitmişler ” dedi. Çiğdem Sarısülük, yaşanan tehdit olayları nedeniyle şikayetçi olacaklarını da ifade etti.