Ethem Sarısülük'ün babası yardım teklifini kabul etmedi

Ethem Sarısülük'ün babası yardım teklifini kabul etmedi
Ethem Sarısülük'ün babası yardım teklifini kabul etmedi
Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara'daki gösteride polisin ateş etmesiyle hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde bir barakada yaşayan babası 54 yaşındaki Muzaffer Salısülük, yardım tekliflerini kabul etmezken, kentten ayrılacağını söyledi

ÇORUM - Oğlunun hayatını kaybetmesinden sonra ilkel şartlarda tek başına yaşadığı barakasına çok sayıda misafiri gelen Muzaffer Sarısülük'ü bugün de CHP Çorum İl Başkanı Cengiz Atlas ve Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Uğur Demirer ziyaret etti. Sungurlu ilçesinin Köm Köyü'nde yaşayan ve asıl mesleği öğretmenlik olan ancak 23 yıldır mesleğini yapmayan Muzaffer Sarısülük, kendisine ev yapmak isteyenlerin tekliflerini geri çevirdiğini söyledi.

‘YARDIM ETMEK İSTEYENLERE TEŞEKKÜR EDERİM’

Kent yaşamından ve sosyal hayattan uzak kağıt ve naylon toplayarak geçimini sağlayan Muzaffer Sarısülük, "Yardım etmek isteyenlere teşekkür ederim. Ama ben buralardan gideceğim. Doğuda bir yerlere gideceğim. Kimseden bir yardım beklediğim yok" diye konuştu.(DHA/Yusuf Çınar)


  http://www.radikal.com.tr/114043711404375

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Onur - celal103

  Onurlu olmak icin nedenmi aramak gerekiyor.Hayir Muzaffer Sarısülük olmak yeterli bir aciklama.

  paramparça - amidaflu

  Bu adamın oğlunu aldılar elinden.Alanlar resme dikkatli baksın.

  onur meselesi - orkam_esas

  Onuruna aşırı düşkün insanlar bu kadar zor durumda kalsa da, yardımın bile onurunu kıracağını düşünür. Özellikle bizim gibi ülkelerde yardımın karşılığı ağır sorulan yerlerde, insan kolunu keser diyeti iade eder. Bunu onurdan nasibini almış çok insanın anlayacağı kesin de, Onursuz, şerefsiz insanların anlamayıp hayret edeceği de kesindir.

  Onurlu insan... - demirg

  Sen gerçekten de çoğumuzun yanından bile geçemeyeceği derecede onurlu bir insanmışsın.

  helal olsun - yusufyusuf

  eli ayağı öpülecek adam.