Ethem Sarısülük'ün beyin ölümü gerçekleşti

Ethem Sarısülük'ün beyin ölümü gerçekleşti
Ethem Sarısülük'ün beyin ölümü gerçekleşti
Ankara'da Gezi Parkı'na destekiçin yapılan gösterilerde başından aldığı kurşun yarası ile ağır yaralanan 26 yaşındaki işçi Mehmet Ethem Sarısülük'ün beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARA - Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Ankara’da yapılan gösterilerde başından aldığı kurşun yarası ile yaralanan işçi 26 yaşındaki Mehmet Ethem Sarısülük’ün tedavi gördüğü hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi. Doktorlar Sarısülük’ün kalp atışlarının devam ettiğini ancak beyin ölümün gerçekleştiğini ailesine bildirdi.

Gezi Parkı eylemleri nedeniyle Ankara’da yapılan gösterilerde kafasından kurşunla yaralandığı iddia edilen işçi Ethem Sarısülük Ankara Numune Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Kafa bölgesinde 3 tane yabancı cisim olduğu tespit edilen Sarısülük günlerdir sürdürdüğü yaşam mücadelesini bugün akşam saatlerinde kaybettiği açıklandı. Ailenin avukatlarından Eylem Hakverdi’nin verdiği bilgiye göre doktorlar öğle saatlerinde yaptığı kontrollerin ardından ailesine Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleştiğini bildirdi. Doktorlar Sarısülük’ün kalp atışlarının hala devam ettiğini ve bunun 48 saat sürebileceğini ifade etti. 


OTOPSİ YAPILACAK

Sarısülük’ün yaralanması nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında otopsisi yapılması bekleniyor. Yapılacak otopsi sonucunda kafa bölgesinde bulunan ve kurşun parçası olduğu iddia edilen parçalar çıkarılabilecek. Bu parçalar üzerinde yapılacak inceleme neticesinde bu yabancı maddelerin kurşuna mı yoksa başka bir maddeye ait olup olmadığı tespit edilecek. Bu tespit sonucunda elde edilecek bilgi soruşturma açısından kritik öneme sahip. Yabancı maddelerin kurşun parçası olduğu tespit edilmesi halinde ise şüpheli polis memuru adam öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanması yolu açılacak.


Ethem Sarısülük'ün vurulma anı...


  http://www.radikal.com.tr/113733411373349

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sorumluluk - uluchasan

  bence sizde haberi daha küçük verin hatta görünmez kılın,normal bir ölümmüş gibi haberiniz. sakın ha konunun üstüne gitmeyin, tüm gezi olaylarında başarılı bir sınav veren radikal diğerlerine nazaran tabi. ama ölümler konusunda sınıfta kaldı, diğerleri gibi. bunu iyi biliyoruz medya üstüne gitmezse, polis şiddetini örtecekler.

  !!! - fısıltı

  gözün aydın başbakan,gözün aydın içişleri bakanı,gözün aydın ankara emniyet genel müdürü birimizi daha katlettiniz! bugün hala Ethem'i vuran o polisin adını vermeyenler,katilini saklayan devlet gözününüz aydın

  tesebbus mu? - neccos

  resmen kameralar önunde vurdu adami hala tesebbusten mi yargilanacak? o polis cinayet isledi...

  Başbakan ! - düş-ün bulur-sun

  Başbakan bu cinayetlerin konusunda diyecek bir şeyin yokmu? Halk mahkemesi soruyor da. Biliyorsun son söz sanığa aittir. Ne diyeceksen şimdi de.

  Mutlu musun - kirlimarti

  Mutlu musun?

  YAZIK - şev_baş

  Yazık senin gençliğine...:(

  vicdan/ - tamdestek

  vicdanımız ölüyor.