Ethem Sarısülük'ün fotoğrafı kampta değil karakolda çekilmiş!

Ethem Sarısülük'ün fotoğrafı kampta değil karakolda çekilmiş!
Ethem Sarısülük'ün fotoğrafı kampta değil karakolda çekilmiş!
Kızılay'da polis kurşunu ile yaşamını yitiren Ethem Sarsülük'ün örgüt üyesi olduğu ve örgüt kampında fotoğraf çektiğine ilişkin iddiasına ailesi sert tepki gösterdi.
Haber: AYŞEGÜL DURSUN / Arşivi

ANKARA - Sarısülük ailesi, Radikal’e yaptığı açıklamada söz konusu görüntülerin kurgu olduğunu anlatarak “Taşeron firma aracılığıyla 2012 yılında Hakkâri’de yapılan jandarma karakolunun inşaatında çalışırken çekilen fotoğraflardır” açıklaması yaptı. 

'Ethem Sarısülük bayrak yaktı' haberine protesto

Polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’e yönelik, gün boyu “örgüt üyesi” olduğu yönünde ve örgüt kampında fotoğraf çektirdiği yönünde iddialar çeşitli internet sitelerinde haber olarak yer aldı. Ethem Sarısülük’ün yengesi Çiğdem Sarısülük, fotoğrafların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.


 
KARAKOL İNŞAATINDA ÇALIŞIRKEN ÇEKİLMİŞ
Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük de fotoğrafların Hakkari Tekeli Tabur Komutanlığı’nda çekildiğini belirterek şöyle konuştu: “O fotoğraflar Ethem’in bilgisayarında bulunan fotoğraflardır. Ethem, işçi olarak çalıştığı taşeron firma tarafından Hakkari’ye gönderilmişti. Hakkari’de iki ay kaldı. Örgüt üyesi olarak yayınlanan o fotoğraflar ise askeri karakolun inşaatında çekilen fotoğraflar ve hatıra olsun diye çekilmiş. Askerlerle video görüntüleri de var. Tamamen bir karalama ve itibarsızlaştırma operasyonudur.” 

'BAYRAĞI YAKMAYIN' DEMİŞTİ
Bayrak yakma görüntüleri ilgili olarak da ağabey Sarısülük, “O gün orada olanlar eve taziyeye de geldi. Ethem bayrak yakılırken ‘Yapmayın’ demiş, engellemeye çalışmış. Bayrak yakma görüntülerinde olan kişiler 'basının önününe çıkıp nasıl davrandığını söyleriz gerekirse’ diyorlar” dedi.


Baba Muzaffer Sarısülük: O gece Ethem'in mezarında uyudum!


  http://www.radikal.com.tr/1139428113942814

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Merak ediyorum - fetabazade

  Ölene rahmet geride kalanlara sabır diliyorum. Gerçekten fotoğraflar karakol inşaatından gibi gözüküyor. Bir askerin silahını hatıra fotoğrafı için vermesi de biraz kafa karıştırıyor. Ama gerçekten merak ediyorum, neden Ankara'dan ta Diyarbakır'a inşaatta işçi olarak gitmiş. Ankara'da inşaat işi bulamamış mı? Bilen varsa aydınlatsın. Kafamızdaki istifhamlar kalksın.

  Olur biz de inandik! - tunc2013

  Olur biz de inandik silahiyla da yer kaziyordu herhalde. Ayrica o meydanda gezi olaylarinda polise de karanfil atiyorlardi kim demis tas attiklarini. Hani bu fransiz kiz var diya o da simdi demis keske evime gitseydim gosteriye katilmak yerine.

  Çamur atarken utanmayan utanmazlara! - by-bucur

  Çamur atarken utanmayan utanmazlara! Ölen bir insana reva gördüğünüz bu davranışa bir gün sizinde uğramanızı dilerim!

  Örgüt - anaximenes

  kampında sabit siper olur mu. 30 yıldır doğuda bile rastlanmadı. Yalanın küçüğü vardır; tatlısı, masumu, kuyruklusu vardır.. hatta külliyeni vardır. Kusturan yalan da literatüre girmiş oldu..

  KiM HAKLI ? - beziman

  En başta Ethem'i vuran polis olmak üzere ne polis ne hükümet ne silahşör medya ne bayrak yakanlar ne de hayattan göçüp giden birinin "yokluğu" üzerinden siyaset yapanlar haklı... Ve maalesef ne de meşhur Tekeli karakolu inşaatında gidip çalışan Ethem...

  Yalanin bu kadar kolay soylendigi bir donem - iekanat

  Arkadaslar yalanin bu kadar kolay soylendigi bir donem hatirlamiyorlarmis. Ben hatirliyorum. Turkiye Cumhuriyeti tarihi kolay soylenen yalanlarla dolu. Nereden baslasak: 1915 Ermeni soykirimi, Dersim, Maras, Corum, 1955 6-7 eylul olaylari, 2006 Diyarbakir. Sanirim mesele simdiye kadar hakkinda yalan soylenmesi gerekmeyen kitleler hakkinda ilk defa yalan soyleniyor. Beyaz Turkler Turkiye Cumhuriyetinin gercek yuzunu ilk defa goruyor.

  devir aynı devir - olcayak

  sanki bu kadar da namertlik olmaz ki.o fotoları nerden ve nasıl elde ettiniz. ezilenlerin bir kurtarıcıya ihtiyacı var. devir it iti ısırmaz devri olmuş. ne dersek diyelim sistem çürümüş ve kokmuş