Ethem Sarısülük'ün ölümüne tanık olan kişi tutuklandı

Ethem Sarısülük'ün ölümüne tanık olan kişi tutuklandı
Ethem Sarısülük'ün ölümüne tanık olan kişi tutuklandı
Polisin öldürdüğü Ethem Sarısülük'ün vurulma anına gören ve tanık olarak ifade verecek olan kişi mahkeme tarafından tutuklandı.

Gezi Parkı eylemlerinde polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün vurulduğu sırada yanında olan ve avukatı Kazım Bayraktar’a tanık olarak adını yazdıran Ş.İ’nin tutuklandığı, keşif yerinde dinlenen tanık M.C.T hakkında ise gözaltı kararı verildi.

Avukat Bayraktar, A.Ş’nin tahliyesine ise bugün öğleden sonra itiraz edeceğini bildirdi.

Ethem Sarısülük'ü vuran polis serbest

Hürriyet gazetesine konuşan Bayraktar şu değerlendirmeyi yaptı:

O hâkim konuştu: Vicdanımla karar verdim, milyonlar beni etkilemez


“Keşif yerinde dinlenen bir tanığımıza tutuklama kararı çıktı. Ethem’in vurulduğunu gören ve bana adını telefonla bildiren diğer bir tanık ise tutuklandı. Olayı görenlerden oluşan tanık listemizi düzenliyoruz. Ama tanık olmalarını engellemek, korkutmak için bir tutuklama kampanyası başlatıldı. Katil zanlısı polis A.Ş tahliye edilirken, İçişleri, Emniyet Müdürlükleri’nin bu tutuklama kampanyası infial yaratıyor. Ethem’in vurulduğu sahneye tanık olan göstericiler tutuklama ve gözaltı tehdidi altındalar ve biz durum nedeniyle kaygılanıyoruz.”

'Ethem Sarısülük'ü vuran polis ceza almayacak'

Bileğine gelen taşı sonra hatırladı


  http://www.radikal.com.tr/1139364113936422

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hilelerinizle bas edemedik - Roza lüxemburg

  Bu halk sizin yalanlarınizla ve hilelerinizle baş edemedi, bu bize dert oldu. Biz de sizin önünüzde diz çökmeyecegiz, bu da size dert olsun.

  .... - Selosl

  Elemanın birisi ne yazmış gördünüz mü? "ethem taşla polisi öldürseydi tepkiniz ne olurdu" diye, vücuttaki o kadar korumayla kamyonun altında bile kalsa bişey olmazdı ona ama taştan başka bir şey gelmedi, ethemin üstünde sadece kumaş vardı koruyucu olarak ama kurşun sıkıldı. Zekan elveriyorsa karşılaştır.

  polisin hiçbir sucu yok - resip

  vücudunda 35 adet taş yarası olan bir polis düşünün can havliyle havaya ateş ediyorsunuz bu arada gelen taş silahı tutan eline isabet ediyor zavallı polise böyle bir iftira atmakta ne oluor ortada katil varsa taşı atandır mahkeme cok yerinde bir karar vermiş polise yapılan manevi işcencedir ve mutlaka tazminat ödenmelidir zaten görüntülerdede polisin kaçmakla kendini kurtarmakla meşgul olduğu hedef gözetmediği açıkça görülüyor geçmiş olsun diyorum

  yazık - brhmdgr

  bu adalet bu yönetim şekli bu zorbalarla avrupaya birliğine kabul edilmeyi beklemek saflıktır bence onlar bizi değil biz onları oyalıyoruz ...

  tutuklayın bakalım! - mali_stannn

  Cinayeti gören tek bir kişi görmedi. O cinayet milyonların gözü önünde işlendi! Herkesi içeri almaya gücünüz yetmez. Pandoranın kutusu açıldı artık!

  TAM BİR FAŞİST DİKTATÖRLÜK GİBİ - pispor

  ölen kişinin başından çıkan kurşunlar polise ait polis serbest yargılanmıyor bile ve başbakan da destekliyor DESTAN yazmış polis diye öyle ya polis ülkeyi bataktan kurtarmak için düşman Ethem i vurarak destan yazmış başbakan göre ve hatta bu polis terfi ederek bir ilin emniyet müdürü bile yapılır yakında sıra geldi yasalara öyle ya bir insan vurulmuş silah ile balistik rapor tamam polisin silahından çıkmış polis o sıra uyuyordum yada hayal görüyordum bilemiyorum nasıl oldu diye ifade vererek yırtmış şimdi savunma öyle kör topal hukuk ta olsa savunma hakkı var savunma tanıklar var tanık diyor ki ben gördüm vay sen misin gören zaten sende orada idin polise taş atıyordun deme ile tutuklandı yani tanık tanığım diye ortaya çıkmazsa tutuklanmaktan kurtulacak ama işte vicdanlı bir tanık pes etmiyor tutuklandıktan sonra biri daha çıkıyor ben gördüm şimdi o da aranıyor yani adına ne derseniz deyin tam bir faşizm ve polis devleti olup gidiyor nereye kadar bir yere kadar her yokuşun bir inişi var her çıkışın da bir inişi mutlaka olacak siz Ak parti hükümeti KCK kılıfı ile on binlerce kürdü sudan sebepler ile hapislere tıktınız bu gün gelinen durum yine çözüm haydi terörist başı desene haydi bebek katili desene haydi çözüm sürecini tıka bak bakalım neleri kaybedeceksin

  "ethem polisi tasla oldurse"ymis - keryil

  bir: kaskli bir insani kucucuk taslar atarak oldurebilir misiniz? ne sekilde? iki: orada tek tas atan ethem midir, degilse neden bir tek o oldurulmustur "nefsi mudafaa" icerisinde? sahi, havaya dogrultulmus silahi kafaya dogrultacak siddetle eline tas gelen bir insan bur darbeye dair hicbir ibare gostermez mi olay aninda? uc: sadece onunde eylemciler olan, arkasinda ise bir suru kalkanli zirhli meslektasi bekleyen bir polisin linc edildigini nasil iddia edebilirsiniz? linc edilmekte olan bir insanin etrafi sarilmaz mi? etrafi sarilan bir insan nasil geriye dogru serbest kosu yaparak olay yerinden ayrilabilir? dort: arkasinda onlarca cevik kuvvet olan bir polis linc ediliyorsa o sadece bakan meslektaslara ihmalkarliktan dava acilmayacak mi? bes: "polis olseydi" deyip insanlari suclamaya diliniz variyor, ama kamera karsisinda oldurulen adama utanmasaniz o olmedi polis zan altinda kalsin diye nefesini tutuyor diyeceksiniz. nasil insanlarsiniz ya siz?