Ethem'i vuran polis görevde mi?

Ethem'i vuran polis görevde mi?
Ethem'i vuran polis görevde mi?
İçişleri Bakanı Muammer Güler bugün İzmir'de 2, İstanbul'da 1 polisin açığa alındığını açıklayınca akla Ankara'da öldürülen Ethem Sarısülük'ün zanlısı polis geldi...

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestolarının başlangıcından bu yana polisin sergilediği ve yoğun eleştiri alan tutum hakkında İçişleri Bakanı Muammer Güler bir açıklama yaptı. Gezi olaylarını değerlendiren Güler, 3 polisin açığa alındığını söyledi. Bu polislerin 2'sinin İzmir 'de, 1 tanesinin ise İstanbul 'da görevli olduğunu söyleyen Güler'in açıklamaları akla Ankara 'daki eylemlerde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ü getirdi.
Dün Ankara'da gün boyu polisin yoğun müdahalesine maruz kalan göstericilerin zorlukla Çorum'a götürerek toprağa verdiği Sarısülük, 1 Haziran'daki eylemler sırasında başından vuruldu. Yapılan otopsi sonucu çıkarılan kurşun çekirdeği ölümün mermi ile olduğunu kesinleştirdi. Yine cinayet sırasında çekilen görüntülerde de bir polisin Ethem'in yere düşmesi ile birlikte bölgeden koşarak uzaklaştığı görülüyordu. Tüm bunlar ve Bakan Güler'in açıklaması akla şu soruyu getirdi: Ethem Sarısülük cinayetinin en önemli zanlısı durumundaki bu polis halen görev başında mı?