Ethem'i vuran polis görevde mi?

Ethem'i vuran polis görevde mi?
Ethem'i vuran polis görevde mi?
İçişleri Bakanı Muammer Güler bugün İzmir'de 2, İstanbul'da 1 polisin açığa alındığını açıklayınca akla Ankara'da öldürülen Ethem Sarısülük'ün zanlısı polis geldi...

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestolarının başlangıcından bu yana polisin sergilediği ve yoğun eleştiri alan tutum hakkında İçişleri Bakanı Muammer Güler bir açıklama yaptı. Gezi olaylarını değerlendiren Güler, 3 polisin açığa alındığını söyledi. Bu polislerin 2'sinin İzmir 'de, 1 tanesinin ise İstanbul 'da görevli olduğunu söyleyen Güler'in açıklamaları akla Ankara 'daki eylemlerde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ü getirdi.
Dün Ankara'da gün boyu polisin yoğun müdahalesine maruz kalan göstericilerin zorlukla Çorum'a götürerek toprağa verdiği Sarısülük, 1 Haziran'daki eylemler sırasında başından vuruldu. Yapılan otopsi sonucu çıkarılan kurşun çekirdeği ölümün mermi ile olduğunu kesinleştirdi. Yine cinayet sırasında çekilen görüntülerde de bir polisin Ethem'in yere düşmesi ile birlikte bölgeden koşarak uzaklaştığı görülüyordu. Tüm bunlar ve Bakan Güler'in açıklaması akla şu soruyu getirdi: Ethem Sarısülük cinayetinin en önemli zanlısı durumundaki bu polis halen görev başında mı?  http://www.radikal.com.tr/113797111379718

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Avrupa Emperyalisttir ama... - Utopians

  -E.Sarısülük Fransa'da bu sekilde olurulmus olsaydi, ne bakan kalirdi, ne emniyet muduru. Medya'da 24 saat bu olayi verirdi! -E.Sarısülük Almanya'da bu sekilde olurulmus olsaydi, ne bakan kalirdi, ne emniyet muduru. Medya'da 24 saat bu olayi verirdi!

  nefret - şev_baş

  Bu polisin içi neden bu kadar nefret dolu? Bir cana kastemek..

  Yataklık - serversev

  Katile yardım ve yataklık yasalara göre suçtur. Savcıları göreve davet ediyoruz.

  Taş atma o zaman , ölmezsin - PAN-ZEHİR

  Göstericiler kalkanı olmayan polisi taşlayarak öldürselerdi ne tepki verirdiniz acaba. Sanki hepsi sütten çıkmış ak kaşık. Polisi linç etseler ohh ne güzel olurdu değil mi ?

  vebal - msu

  Bu alenen işlenmiş hunharca cinayete göz yuman, koruyan, görmezlikten gelenlerin tümü vebal altındadır. Cinayete ortaktır. Unutmayın " O Rabb-ul Alemindir." Yani sadece sizin değil, öldürülen insanın da Rabbı'dır.

  HAKKARI - Secret Garden

  hakkaride halkin arasina ates edip 2 kisi öldüren polisler nerde simdi? emniyet müdür yardimcisi oldular ikiside.buda birseymi? kamera önünde elinde civili sopa ile cek cek deyip 12 yasindaki cocugun kolunu kiran polisler nerde? terfi ettiler.hrand dinkin katillerini aklmaya calisan polisler nerde? gorevdeler.kardesim olaylara dogu bati gozu ile bakmayin! doguda olunca gikiniz cikmaz batida olunca istifa dersiniz.! sahte demokratlar sizi!

  GÖREVDEDİR TABİİ Kİ - irfanyal

  Uydurma bir soruşturma geçirir. Urfa'ya, Kars'a ya da Giresun gibi bir ile tayin edilir. Maaşını alır, bildiğini yapmaya devam eder. Gizli bir kahraman olarak emekliliğine yaklaşır. Bakarsın günün birinde de, polis müdürü olur, derin devletin vurucu gücü olur, vatan için kurşun sıkanlardan olur. Hep böyle olmadı mı? Devleti değil, hukuku koruyan hakimlerle, savcılarla bu işler çözülür. Ucundan başladı da...