Ethem'i vuran polisin adı açıklandı

Ethem'i vuran polisin adı açıklandı
Ethem'i vuran polisin adı açıklandı
Gezi Parkı'na destek eyleminde Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olduğu iddia edilen polisin kimliği savcılığa, silahı ise kriminal incelemeye gönderildi.

ANKARA - Ethem Sarısülük'ün öldürülmesini soruşturan Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, ön otopsi raporu ve Jandarma bilirkişinin raporu ile görgü tanıkları, olay yeri MOBESE ve güvenlik kameralarının görüntülerini inceledi.
Sarısülük ailesinin Avukatı Kazım Bayraktar, ölümün silahla olduğunun kesinleşmesi ve raporların incelenmesinin ardından savcılığın emniyetten, polisin ismi ve silahını istediğini anımsattı. Bayraktar, Emniyetin, A.Ş, isimli polisin bilgilerini ve silahını savcılığa ilettiğini açıkladı.
Bayraktar, “Savcı, polis memurunun ifadesini alacak. Silahı da kriminal inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Biz jandarma kriminale gönderilmesini bekliyorduk. Neden İstanbul’a gönderildiğini de savcılıktan öğreneceğiz” dedi. (Ajanslar)  http://www.radikal.com.tr/1138100113810010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bir kez daha... - made in blacksea

  Bir kez daha bu direnişin neden dinmediğini gördük.Öncelikle ben o polisin yüzünü görmek isterdim ama bir tarafım yine inanmazdı,ne malum içlerinden sevmedikleri birini önümüze çıkarmadıkları derdim. Bu karardan sonra hakimlere olan inancım da eksi tamamen kayboldu.Okula güvenme, polise güvenme, adalete güvenme,doktora güvenme, hani devlet? Bu mu devlet?Vatandaşların can ve mal güvenliği devletin bizzat kendisi tarafından tehdit edilmekteyse ne yapacağız?

  GÜVENEMEME - Tsiuri

  Yorumları okuyanlar görecektir -eğer okuma zahmetine katlanırlarsa- kimsenin polise, kimsenin yargıya, kimsenin kimseye güvenmediği bir ülkede özgür olmaktan hansı bahsedebilioyrsunuz hala? üstelik herseferinde "kamu malını yakıp yıktı" ezberine sarılan bir safdillikle...

  Vicdan - franz_kafka

  Merak ettiğim bir insanı öldürdükten sonra nasıl evinde yata biliyorsun. Evinde cocugunun veya eşinin nasıl yüzene bakıyorsun ekmek parası getirdiğinde ben insan öldürdüm tüm evreni öldürdün alın buda ekmek paranız o insanların ailelerini hiçmi düşünmüyorsun annenin yüzüne baktığında ne hissetceksin anne ben bugün bir annenin evladını öldürdüm diyormusun ? empati yapamıyormusun peki ya dinsel olarak ahiretimi ateşe attım diye düşünüyormusun ?

  Ne malum - saglikci.my

  Ne malum emniyet başka polisin ismini vermediği ve onun silahını teslim etmediği... inceleme yapılacak ve merminin o silahtan çıkmadığı anlaşılacak. böylece polis memuru aklanacak...T.C Karanlık bir ülke Sarısülük ailesi maalesef faali belli olmasına rağmen çocuklarının akıbetini faali meçhul olarak görecekler...:(

  Zaten tanıyoruz - düş-ün bulur-sun

  Bunların isimleri olmasa da tip olarak zaten tanıyoruz. Bunlar, silahsız birini silahla vurup kaçmayı iyi bilirler. Mehmet Ali Ağca'dan tutun Ogün Samasta kadar aynı tipler. Bu sadece üniformalı, zira başbakan bunların şeriatçı tarikatlara bağlı olanlarını polis yaptı. Ortak özellikleri vurup kaçmak. Zira kendi cinayetlerini savunacak yüzleri bile yoktur. İyi de nereye kadar kaçacaksın ?, Allaha inanıyorsan şeytanına da inancan mecburen.

  NASIL OLSA BASIN UNUTACAK, HALK UNUTACAK - irfanyal

  Öncelikle bu memur uydurma bir soruşturma geçirir. Urfa'ya, Kars'a ya da Giresun gibi bir ile tayin edilir. Maaşını alır, orada gözlerden uzak yaşar, bildiğini yapmaya devam eder. Camia içinde gizli bir kahraman olarak çalışır, emekliliğine yaklaşır. Bakarsın günün birinde de, polis müdürü olur, derin devletin vurucu gücü olur, vatan için kurşun sıkanlardan olur. Hep böyle olmadı mı? Devleti değil, hukuku koruyan hakimlerle, savcılarla bu işler çözülür. Yeter ki biraz cesaretli olsunlar. İşten atılma, hapis, itibarsızlaştırma cezaları herkesi yola getirir. Devletimizin kuruluşundan yana şu suçlu memurları koruma refleksi kaybolmadı. Her hukümet aynı davrandı; belki de cesaret edemedi. Ölenigeri getiremeyiz ama bundan sonra kalkacak elleri indirebiliriz. Saygılarımla

  Polis Nasıl Seçildi - antivürüs

  (15 yıl kadar önce)Polislik için yapılan sınavda görevliydim.Soru kitapçıkları bir iple bağlanmış ve düğüm yerine mum damlatılarak mühürlenmiş olarak verildi,Sınav bitti,cevap kağıtlarını ve kitapçıkları hiç bir önlem almadan polis yetkililerine teslim ettik.Sonradan öğrendim cevaplar silinip doğrular işaretlendikten sonra optik okuyucuya okutuluyormuş.Üç beş yıl sonra polis okulunda genel seçimde sandık görevlisiydim. 4 oy Doğruyol Partisine,gerisi de MHP'ye çıktı.Okul müdürü koridorda bağıra bağıra:O dört koministi bulup analarını....diyordu.İşte karşıdakini düşman olarak gören bu militanlar böyle seçildi.