Ethem'i vurana 5, cenazeye katılana 3 yıl!

Ethem'i vurana 5, cenazeye katılana 3 yıl!
Ethem'i vurana 5, cenazeye katılana 3 yıl!
Ankara'daki Gezi Parkı eylemlerinde polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün cenazesi nedeniyle toplanan 35 kişi hakkında 3'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

ANKARA - Gezi Parkı eylemleri sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün cenazesi nedeniyle Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral tarafından iddianame hazırlandı.

Savcı Kayral’ın hazırladığı iddianame, Ankara 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

O polise en fazla 5 yıl

İddianamede, Ethem Sarısülük'ün cenazesinin 16 Haziran’da Batıkent Cemevi'nden alınarak, kortejle Kızılay Meydanı'na getirilmek istendiği hatırlatıldı.
Bunun için bazı grupların yürüyerek Kızılay'a geldiği ve uyarılara rağmen dağılmamaları üzerine "orantılı zor kullanmak suretiyle" gözaltına alındıkları ifade edildi.

Sanıkların Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'nın 32/1. maddesi uyarınca 6'şar aydan 3'er yıla kadar mahkumiyetleri istendi.

Öte yandan, aynı soruşturma kapsamında 73 şüpheli hakkında ise kovuşturmaya yer olmadığı kararı verdi. Bu kişiler arasında İran ve Rusya uyruklu birer kişi de bulunuyor.

Anne Sarısülük: Beni üç kez vurdular!


  http://www.radikal.com.tr/114462611446265

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ölüme saygı göster - atom_karınca

  yakında mezarlık ziyaretleri için kararname çıkarır , 10 soruda nasıl ölü defnediler, 2 haftada cenaze katılım eğitimleri verirlerse şaşırmamalı

  Rezillerin işi. - KAYVEN

  Rezillerin her yaptığı rezalet. Adaletinden sağlığına, milli eğitiminden milli savunmasına her alanda bir kokuşmuşluk, bir çürümüşlük, bir cehalet. Tüm kurum yönetenleri yandaş ve namazla- duayla her şeyin hallolacağına inanacak kadar aptallar. Ancak travmayı yaşayan sıradan vatandaşlar maalesef...

  traji komik - fısıltı

  uludere'de yakınları için anmaya katılan insanlara para cezası,ankara'da cenaze törenine katılanlara hapis cezası.sonra bir yerde buluşursunuz haberim yok dersiniz.devam edin devam edin doğru yoldasınız efendiler tam istikamet devam edin.nasıl olsa ileride bir duvar var toslamanız için.

  tarih yazıyorlar. iyice çığrından çıktılar - demlicay2011

  kişiye göre adalet diye buna derim. daha doğrusu adaletsizlik çukuru. düştümü kurtaran olmaz. yobazlık insanın başına bela. boyunduruk altında akıllar yok olmuş. vicdanlar kaçacak delik arıyor. korkaklığın yandaşlığın bu kadarı tarihimizda az rastlanır.

  Hükümetin adaleti - ismet65

  AKP, gazeteler başta olmak üzere basını kontrol altına alıp susturdu ve şimdide yargıyı kendi partisine bağladı. Yargının bağımsızlığı kalmadı gibi görünüyor. Böylece kendisini eleştireni, protesto edeni isteği gibi cezalandırmak istiyor. Adaletin bu mu AKP?