Ethem'in kafasından kurşun çıktı

Ethem'in kafasından kurşun çıktı
Ethem'in kafasından kurşun çıktı
Gezi Parkı eylemelerinde destek amacıyla Ankara'da yapılan gösterilerde yaralanan ve dün hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün kafasından kurşun çekirdeği çıktı.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARA - Gezi Parkı eylemelerinde destek amacıyla Ankara'da yapılan gösterilerde yaralanan ve dün hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün kurşunla yaralandığı otopsi ile ortaya çıktı.
Ankara'da yapılan gösterilerde 1 Haziran günü başına gelen yabancı bir cisimle yaralanan Sarısülük hastaneye kaldırılmıştı. İşçi Ethem Sarısülük'ün cenazesi otopsi için Adli Tıp'a kaldırıldı. Soruşturma savcısı Veli Dalgalı ile ailenin avukatları da otopside hazır bulundu. Edinilen bilgilere göre otopsiye Sarısülük'ün kafa bölgesinden başlandı. Yapılan incelemeye göre bir adet mermi çekirdeği tespit edildi. Söz konusu çekirdeğin görüntüsü alındı. Otopsi daha sonra başka bölümlerde devam etti. Bu sırada aile avukatlarından Kazım Bayraktar basına bir açıklama yaparak bir adet mermi çekirdeği bulunduğunu belirtti.

KRİTİK OTOPSİ
Sarısülük'ün polis kurşunuyla yaşamını yitirdiğinin anlaşılması hayati öneme sahip. Şimdi savcılık soruşturmayı 'kasten adam öldürme' suçlaması ile yürüterek şüpheli polisin ifadesini alması bekleniyor.


  http://www.radikal.com.tr/1137719113771912

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NE DEMİŞTİ HALİL BERKTAY: 1 MAYIS KATLİAMINDA SOLUN DA SUÇU VAR - Germiyen

  Daha önceki 1 Mayıs katliamında solun günahlarını birbir söylemişti Halil Berktay da mahalle baskısının daniskasına maruz kalmıştı unutmadık...Şimdi de aynısı çıkarsa şaşırmam...

  DHKP-C SİLAHI ÇIKARSA ŞAŞIRMAM - Germiyen

  İsyan ahlakı oluşturmak için herşey mübah nede olsa di mi? Hani şöyle derdiniz siz " eğer ideale(!) ulaşılacaksa ona götüren heryol mübahtır" bu minvalde biz sözü yok mu devrimcinin...

  - - ozcan777

  POLİSE ATILAN BİR İFTİRA DAHA BOŞA ÇIKTI. Gezi Parkı eylemleri kapsamında Ankara'daki gösteride yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün otopsi raporu açıklandı. ANKARA'da Polis kurşunuyla öldürüldüğü iddaa edilen eylemci Ethem Sarısülük, 7,65'lik suikast tabancısıyla öldürüldüğü tespit edildi. Küçük olması sebebiyle suikastlerde kullanılan 7,65'lik tabanca Polis envanterinde bulunmuyor. Polis'te bulunan silah ise 14'lü diye tabir edilen çatışma ve savunma silahı.. ______________ Ne diyeceksiniz şimdi Allahın huzurunda? Kürtaj serbest olsun diye mi? alkol için mi? dindar nesile karşı olduğunuz için mi? metroda öpüşebilmek için mi direndim diyeceksiniz..?

  AKP Psikolojik Savaşı - yasakilac

  Evet şimdi de sıra şuna geldi: silah 7,65 çapında. Emniyet envanterinde böyle bir silah yok. İşte budur kara propaganda taktiği. Bakın şunu yapıyorlar. Önce karşı taraf haklı olduğunu düşünsün ve bunun propagandasını yapsın. Bırak bir süre izin ver. Sonrasında onu yalancı çıkaracak açıklamalarda bulun ve deilileri karartarak ıspat et. Psikolojik üstünlüğü böylece ele geçir.. Evet izleyin. Aynen böyle olacak..

  akp Faşizmi !!! - REDSTAR

  Siyaset dünyasının Ajdar'ı melih gökçek insanları taş diye kandırmaya çalışıyordu.Polisin elindeki yetkiler polisi aşmakta ve beraberinde keyfi hareketler doğurmaktadır.Bu çeviklerin bir çoğu mazoşistlik yapıp insanların kafalarına gaz bombası attıktan sonra zafer çığlıkları atmaktadırlar.AMA SANMASINLAR Kİ FAŞİST OLANDAN BİR GÜN HESAP SORULMAZ !!!

  ŞİMDİ BU POLİSE - pispor

  ceza verilmez dava başka şehirde görülür sonuçta bu cinayeti bilerek işleyen bu polisi mükafatlandırırlar çünkü geçmişte daha 12 yaşındaki kürt çocuğuna polislerin yayalım ateşi sonucunda o ufacık bedenine sıkılan 13 tc polis kurşunu ve polislerin davasının başka bir şehirde görülmesi neticesinden sonra bu çocuğun elinde keleş olduğu ve terörist olduğun kayıtlara geçilerek cinayeti işleyen polisler mükafatlandırıldı

  otopsi raporu - melekmehmet

  melih beye kapak olsun..son günlerde işi gücü bıraktık bunların yalanlarının boşa nasıl çıktığını izlemekten ben yoruldum onlar son sürat devam etmekteler..gailba kendi seçmenlerine çok haksızlık yapıyorlar..onların bunları araştırmayacağını sorgulamaktan uzak olduklarını düşünüyorlar..