'Ethem'in vuruluşunu gözlerimle gördüm'

'Ethem'in vuruluşunu gözlerimle gördüm'
'Ethem'in vuruluşunu gözlerimle gördüm'
Sarısülük'ün öldürüldüğü sırada olay yerinde olan ancak soruşturmada tutuklanan Şahin İ. cezaevinden Radikal'e mektup yazdı ve cinayeti gördüğünü söyledi.
Haber: MEHMET BİLBER / ANKARA / Arşivi

Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili soruşturmada, ailenin gösterdiği tanıklar arasında olan ancak soruşturma kapsamında tutuklanan Şahin İ. cezaevinden gönderdiği mektupta “Ethem’in vuruluşunu gözlerimle gördüm. Biz kimseyi öldürmedik ama polis öldürdü. O polis şimdi dışarıda, biz içerideyiz” dedi.
Gezi protestolarının ardından başlatılan operasyonlarda Ankara ’daki ilk dalgada gözaltına alınan ve Ethem’in vurulma anına tanık olan Şahin İ. tutuklu bulunduğu cezaevinden mektup göndererek yaşadıklarını anlattı. Arkadaşının gözaltına alındığını öğrenince emniyete durumunu öğrenmeye giderken gözaltına alındığını söyleyen Şahin, “Zaten emniyete geliyordum ama emniyetin 20 metre yakınında yolumu çevirdiler. Ters kelepçe takıp arabaya aldılar. Daha sonra gözaltı kararımı gösterdiler. Gözaltına alınışımdan nezarethaneye kadar sürekli darp edildim” dedi. 


Karambole geldik 

Şahin, doktor muayenesi için götürüldükleri hastanede bir arkadaşıyla polis arasında geçen diyaloğu da “Arkadaşım polise bizi neden aldıklarını sordu. Polis de ‘Bize “alın” dediler, biz de bildiğimiz, tanıdığımız 20 - 25 kişiyi aldık. Biraz karambole geldiniz aslında’ dedi. Yani biz Ankara polisinin ne sebeple olursa olsun ilk alacağı 25 kişiymişiz” diye anlattı. Kendilerine 13 suç isnat edildiğini anlatan Şahin, “Benim dosyamda benimle ilgili ellerinde sadece eylemde çekilmiş bir fotoğraf var. Ben de herkes gibi bu eylemlere katıldım. Ethem’in vuruluşunu gözlerimle gördüm. Ortada ölü yokken polisi öldürmeye teşebbüsle suçlanıyoruz. Ama Ethem’i öldüren polis dışarıda. Silahlı örgüte üyeymişiz, ben hâlâ hangisine üyeyim bilmiyorum” ifadelerini kullandı. 

Takdir halkındır 

Şahin mektubunu şöyle tamamladı: “Onlarca tutuklama, gözaltı, travmalar, kalıcı hasarlar, uzuv kayıpları... Biz terör eylemleriyle suçlanırken bunları yapan polis üstün başarı, vali de halkla ilişkiler ödülü aldı. Karar mahkemeni, takdir halkındır.”


  http://www.radikal.com.tr/114013511401356

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biz de gördük, polis canını zor kurtarmıştır - husertas

  Sadece sen değil bütün Türkiye gördü. Taş yağmuru altındaki polisin can havliyla nasıl kurtulmak için çabaladığını herkes gördü. Başka polislerin bayılıncaya kadar dayak yediğini de herkes gördü. Polis haklıdır. Canını korumak için gerekeni yapmıştır. Kim olsa aynı şeyi yapardı. Ethem'in ölümünü sözümona "devriminiz" adına sömürmeyin.

  Hepimiz Şahidiz - fethi sancar

  Ethem'in polis tarafından vurulmasını hepimiz gördük, hepimiz şahidiz.

  Biliyouz - Kayzer1420

  Senin gördüğünü biliyoruz,Teyyip'in gördüğünü biliyoruz,Emniyetin gördüğünü biliyoruz yandaşın da gördüğünü biliyoruz...Fakat ana akım medyanın yıllardır sersemleştirdiği uzaktan kumandalı halkın görmedikleri, bizim gördüklerimiz.Sorun da burda zaten.

  BENDE GÖRDÜM SAYIN KARDEŞİM - pispor

  Ethem in vuruluşunu milyonlar gördü eğer bu savcılar bu cinayeti işleyene cezasını vermezse milyon halka hakaret sayılır küfür sayılır milyon halk artık bu savcılara bu yasalara güven duymaz

  destan yazanlar - ohersek

  Destan yazanların içeri girmesini beklemiyorduk zaten

  çünkü bu ülkede adalet YOOOKKK!!! - SAREDO

  Ne güzel söylemişssin Ethem'in katili dışarıda (ha bir de belki haberin olmamıştır orada, bunlara ikramiye verdiler güzel adam gazlayıp öldürdükleri için, "kahraman polis destan yazdı" diye gazı da verdiler) ama tek suçu anayasada hak olarak tanınan eylem hakkını kullanan gencecik insanlar içeride! Ama sen merak etme arkadaş, bunların da sonu gelecek! Yakındır. Hem de çok yakındır...