Ev sahibi anne: Ah keşke o kapıyı açtırsalardı

Ev sahibi anne: Ah keşke o kapıyı açtırsalardı
Ev sahibi anne: Ah keşke o kapıyı açtırsalardı

Özgür (soldaki) koyu bir Göztepe taraftarıydı.

İZMİR - Yılbaşı gecesi doğalgaz faciasının yaşandığı Çankaya’daki daire, Bilkent’te hukuk okumaya hazırlanan Özgür Turan Atilla’ya aitti. İzmirli Atilla ailesi  hem oğullarına hem diğer gençlere yanarken, bir yandan da doğalgaz ekibinin kapıya kadar gelip dönmesine sitem ediyordu.
Özgür Turan Attila, olayın meydana geldiği yılbaşı gecesinde, saat 00.30’da, İzmir’deki anne ve babasını telefonla arayıp, “Yeni yılınızı kutluyorum. Hepinizi çok seviyorum” demişti. Savcı olmak isteyen tek evlatlarının cenazesini, Ankara’dan alıp İzmir’e götüren baba Murat Attila, “Tüm aileler, dışarıda değil de evde yeni yılı kutladıkları için huzurluydu. Başlarına bir şey gelmeyeceği için gönülleri rahattı. Ancak, genç yaşlarında ecel onları bu şekilde buldu. Sözün bittiği yerdeyiz. Hiç adil değil. Oğlumuzu toprağa verdikten sonra ihmali veya sorumluluğu bulunanlar olup olmadığına bakacağız. Adalet önünde hakkımızı arayacağız” dedi.
Anne Okşan Attila o dairede oğluyla birlikte oturuyordu. Yılbaşı için oğlunu Ankara’da bırakıp İzmir’e giderken, evlerinde doğalgaz sızıntısı olacağı aklına bile gelmemişti. Anne “Gençlerin tümü çok iyi arkadaştı. Ah, keşke onların bulunduğu evin kapısını çalıp, açtırsalardı” diye sitem etti. (dha)