Ev telefonuna şifre koymak boşatır!

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, ev telefonuna şifre koydurmayı boşanma nedeni saydı. Tekirdağ 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği kararı bozan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, ev telefonuna şifre koyduran kocaya karşı boşanma davası...

ANKARA - Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, ev telefonuna şifre koydurmayı boşanma nedeni saydı. Tekirdağ 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği kararı bozan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, ev telefonuna şifre koyduran kocaya karşı boşanma davası açan kadını haklı buldu. Kadının ailesiyle görüşmesinin engellenmesini boşanma gerekçesi sayan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, verdiği kararda şu görüşleri dile getirdi:
"Yapılan soruşturma, toplanan delillerle davacının, davalıyı dövdüğü, davacının yurtdışındaki ailesi ve yakınlarıyla görüşmesini engellemek için evdeki kurulu telefona şifre koydurduğu; davacının da üç yıldır davalının annesini eve almadığı anlaşılmaktadır. Bu halde taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkân vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik mevcut ve sabittir. Olayların akışı karşısında davacı dava açmakta haklıdır. Bu şartlar altında eşleri birlikte yaşamaya zorlamanın artık kanunen mümkün görülmemesine göre, boşanmaya karar verilecek yerde, yetersiz gerekçe ile davanın reddi doğru bulunmamıştır."
Yargıtay daha önce verdiği kararlarda da kadının, misafirleri önünde eşine terlik fırlatmasını ve kocanın, hastalanan eşini doktor yerine üfürükçüye götürmesini boşanma nedenleri saymıştı.