Evcil'den işkence iddiası

İşadamı Nesim Malki cinayeti sanığı olarak Kartal Cezaevi'nde tutuklu olan Erol Evcil, 'gözaltında işkenceye uğradığı' iddiaları üzerine...

İSTANBUL - İşadamı Nesim Malki cinayeti sanığı olarak Kartal Cezaevi'nde tutuklu olan Erol Evcil, 'gözaltında işkenceye uğradığı' iddiaları üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü görevlileri hakkında açılan dava kapsamında 'mağdur' sıfatıyla ifade verdi.
Evcil, davanın görüldüğü Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin talimat yazısı üzerine ifade verdiği Kartal 5. Asliye Ceza'da, gözaltında bulunduğu sekiz günde Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislerin kendisine işkence yaptığını iddia ederek şunları söyledi:
"Filistin askısına aldılar. Her gün çırılçıplak soyulup işkence edildim. Ayak parmaklarımın arasına iğne batırdılar. Daha sonra beni bir doktora göstermiş, muayene ettirmiş gibi yapmışlar ve 'Hiçbir cebir ve darp izine rastlanmamıştır' şeklinde rapor yazdırmışlar. Oysa bana doktor gelmedi. Sonradan Adli Tıp Kurumu'ndan bana 'Cebir ve darp izine rastlanmıştır' şeklinde rapor verildi. O nedenle polislerden şikâyetçiyim."
Evcil, ifadesi alındıktan sonra yeniden cezaevine götürüldü.