Eve 30 kilometre kala can verdiler

Tatil için 17 yıldır yaşadıkları Avusturya'nın başkenti Viyana'dan Türkiye'ye gelen Zeren ailesinin dört üyesi, Denizli'de geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitirdi.

DENİZLİ - Tatil için 17 yıldır yaşadıkları Avusturya'nın başkenti Viyana'dan Türkiye'ye gelen Zeren ailesinin dört üyesi, Denizli'de geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitirdi. 47 yaşındaki Ali İhsan Zeren, geçen cuma günü öğle saatlerinde 26 yıllık eşi 47 yaşındaki Yüksel Zeren, kızları 24 yaşındaki Meryem, ikiz çocukları 13 yaşındaki Songül, oğlu Soner'le yola çıktı.
Ailenin büyük oğlu Hilmi Zeren, eşi doğum yapacağı için Avusturya'da kaldı. Karayoluyla 2 bin kilometreden fazla yol kat eden aile fertlerinin içinde bulunduğu W5402T plakalı Chrysler marka cip, dün sabah 06.00 sıralarında, memleketleri Burdur'un Gölhisar ilçesi'ne 30 kilometre kala Denizli- Antalya karayolunun 81'inci kilometresinde bulunan Yumrutaş-Dodurgalar Kavşağı'nda kontrolden çıkıp, yol kenarındaki tarlada takla attı. Kazada sürücü İhsan Zeren, eşi ve iki kızı öldü. İkizi ölen Soner Zeren'se hurdaya dönen otomobilden sağ çıktı. Başından darbe aldığı için Acıpayam Devlet Hastanesi'nde gözlem altında tutulan ve durumu iyi olan Soner Zeren'e babası, annesi, ablası ve ikiz kız kardeşinin öldüğü söylenmedi. Kazanın nasıl olduğunu hatırlamayan Soner Zeren, "Annem, ablam ve kardeşim uyuyordu. Ben de uyuyordum. Evimize az kalmıştı. Gözümü tarlada açtım. Kazanın nasıl olduğunu hatırlamıyorum" diye konuştu. Kazada yaşamını yitiren Zeren ailesinin dört üyesi için dün akşam memleketleri Gölhisar ilçesinde tören düzenlendi. Zeren çifti ve çocukları cenaze namazının ardından Gölhisar Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.