Eve dönüş yolunda mahalleli kâbusu

Gebze ilçesinde, yolda aracına aldığı ve tecavüz girişiminde bulunduğu genç kızı feci şekilde dövdükten sonra, öldüğünü sanıp kayalık araziye atan Ferdi Güneş tutuklandı.
Haber: MESUT IŞIK / Arşivi
ŞENOL AYDIN / Arşivi

KOCAELİ - Gebze ilçesinde, yolda aracına aldığı ve tecavüz girişiminde bulunduğu genç kızı feci şekilde dövdükten sonra, öldüğünü sanıp kayalık araziye atan Ferdi Güneş tutuklandı.
Geçen cumartesi akşamı Yenikent Mahallesi'ndeki Mutlukent Spor Tesisleri'nde spor yapan 24 yaşındaki N.C., Şekerpınarı'ndaki evine gitmek üzere durakta otobüs beklemeye başladı. Minibüsüyle yoldan geçen 27 yaşındaki Ferdi Güneş, aynı mahallede oturduğu N.C.'nin yanında durup, "Mahalleye gidiyorum, seni de bırakayım" dedi. Teklifi önce reddeden N.C., Güneş'in ısrar etmesi üzerine minibüse bindi. İddiaya göre, döküm atölyesi sahibi Güneş, minibüsü tenha bir yere çekip N.C.'ye tecavüz etmek istedi. Kendisine karşı koyan N.C.'nin kafasını torpidoya çarpan Güneş, ardından levyeyle başına vurup bayılttı.
Öldüğünü zannetti
Güneş, arıza yapan minibüs çalışmayınca, N.C.'yi arka koltukların arasına yatırıp, üzerini örttükten sonra çekici çağırdı. Minibüsü Tavşanlı Köyü Taşocakları mevkiindeki dökümhanesinin önüne çektiren Güneş, burada genç kızın hiç hareket etmediğini görünce öldüğünü sanıp paniğe kapıldı. Güneş, elbiselerini toprağa gömdüğü, küpe, bilezik ve saatini de yanına aldığı N.C.'yi bir çuvala koyup, kayaların arasına attı.
Yaklaşık beş saat sonra kendine gelen N.C., iç çamaşırının tokasını kullanarak çuvalı kesti. Gece karanlığında yürüyerek Tavşanlı Köyü'ne ulaşan N.C., bir evin kapısını çalıp başından geçenleri anlattı. Köylüler durumu N.C.'nin ailesiyle jandarmaya bildirdi. Yüzü tanınmayacak hale gelen N.C., Gebze Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. N.C.'nin ifadesi üzerine harekete geçen ekipler, Güneş'i Şekerpınarı Göçmen Konutları'ndaki evinde yakaladı. Evde yapılan aramada N.C.'ye ait küpe ve bilezikler ele geçirildi. Evli ve bir çocuk babası Güneş sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.


    http://www.radikal.com.tr/7464127464120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.