'Eve dönüş'ü protesto yürüyüşleri devam etti

'Eve dönüş'ü protesto yürüyüşleri devam etti
'Eve dönüş'ü protesto yürüyüşleri devam etti
PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananlar yurdun çeşitli yerlerinde bugün de protesto edildiTürkiye Kamu-Sen, Şehit Anneleri Derneği ve Türk Ocakları’na mensup bir grup, PKK üyelerinin teslim oluşu sırasında yaşanan görüntüleri protesto etmek için İstanbul Maltepe’de "Cumhuriyete sahip çık meydanı bölücülere bırakma" adı altında yürüyüş gerçekleştirdi.

TİRE'DE 5000 KİŞİ YÜRÜDÜ

İzmir'in Tire İlçesi'nde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri devam ederken yaklaşık 5 bin kişi demokratik açılımı ve Kandil'den elen PKK'lıları törenle karşılayan DTP'yi düzenledikleri yürüyüş ve miting ile protesto etti.


BURSA
Bursa’nın Gemlik ilçesi Orhangazi Caddesi’den İstiklal Caddesi’ne doğru, yağmur altında ellerindeki Türk bayrakları ve dövizlerle yürüyen gazi ve şehit yakınları, PKK aleyhine sloganlar attı. Yürüyüş sırasında, çevredeki esnaf ve vatandaşlar da ellerindeki bayraklarla gruba destek verdi. Yağışın hızlanması üzerine, yürüyüşü yarıda kesen grup, Gemlik Merkez Camisi’nin avlusunda toplandı. Burada yapılan basın açıklamasında terör örgütü PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananlara tepki gösterildi.

SİLİFKE
Mersin’in Silifke ilçesinde, gazi ve şehit yakınları, Atatürk Anıtı önünde ellerinde Türk Bayrakları ile toplandı. Irak’ın kuzeyinde 1997 yılındaki çatışmada gazi olan emekli Jandarma Teğmen Mustafa Kalın, yaptığı konuşmada, son günlerdeki açılım konusu ve terör örgütü mensuplarının dönüşü sırasında yaşananların kendilerini derinden yaraladığını söyledi.


KAYSERİ
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Başkanı Bekir Adıyaman, yaptığı yazılı açıklamada, büyük önder Atatürk’ün "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 86. yıl dönümünde, Türkiye’nin büyük bir kuşatma altında olduğunu öne sürdü.

SAMSUN
Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Alperen Ocakları Samsun Temsilciliği üyeleri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından basın açıklaması yaptı