Eve gelmeyen sevgilisini otomobiliyle ezerek öldürdü

Eve gelmeyen sevgilisini otomobiliyle ezerek öldürdü
Eve gelmeyen sevgilisini otomobiliyle ezerek öldürdü
Mersin ve İstanbul'da işlenen Özgecan Aslan ve Kübra K. cinayetlerinden sonra bir ölüm haberi de Antalya'dan geldi.

RADİKAL - Antalya 'da birlikte eğlendiği kızkardeşleri evlerine bırakmak istemeyen zanlı kardeşlerden birini feci şekilde ezerek ölümüne sebep oldu.

İddiaya göre Şahin K. ile bir avukatlık bürosunda sekreterlik yapan sevgilisi Hüsne Aslan, dün gece bir barda birlikte eğlendi. Bardan çıkan iki sevgili, 07 EFK 015 plakalı otomobille seyir halindeyken tartışmaya başladı. Saat 01.30 sıralarında Muratpaşa İlçesi Üçgen Mahallesi Tonguç Caddesi üzerinde duran otomobilden inen Şahin K. ve Hüsne Aslan, marketten alışveriş yaptı.

Otomobile bindikten sonra da aralarında tartışmaya devam eden ikiliden Hüsne Aslan araçtan inmek için kapıyı açarken, sürücü koltuğunda bulunan sevgilisi Şahin K. aracı çalıştırıp hareket ettirdi. Bu sırada Aslan, seyir halindeki otomobilden atladı. Olayda, aracın arka tekeri Aslan’ın başının üzerinden geçti. Hüsne Aslan, olay yerinde yaşamını yitirdi. Aslan’ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kazanın ardından olay yerinde durmayıp kaçan Şahin K., birkaç sokak ötede yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezinde ifadesi alınan Şahin K., çıkarıldığı mahkemece ’ölüme sebebiyet vermek’ suçundan tutuklandı.

CENAZESİ OSMANİYE’DE DEFNEDİLECEK

Hüsne Aslan’ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsinin ardından ailesi tarafından alındı. Genç kızın cenazesi yarın öğle namazının ardından memleketi Osmaniye’de toprağa verilecek.

’BİZİ EVİNE GÖTÜRMEK İSTEDİ’

Poliste ifade veren Hüsne Aslan'ın kardeşi Cennet Aslan olayı şöyle anlattı: "Bara gittik. Dönüşte bizi evimize bırakması için yola çıktık. Sigara almak için markette durmuştuk. Bu sırada kendi evine götürmek istediğini söyledi. Biz gitmek istemediğimizi söyleyince ablamı çok kötü şekilde dövmeye başladı. Ben kendimi dışarı attım. Ablam araçtan çıkmak için ayaklarını dışarı çıkardı. Bu sırada saçlarından tuttu ve son gaz gitti. Sonra ablamı dışarı atıp, kapıyı kapatıp bastı gitti" dedi.

KAZA DEĞİL CİNAYET İDDİASI
Olayın basit bir trafik kazası değil cinayet olduğunu ileri süren ağabeyi 35 yaşındaki Yahya Deniz Aslan ise "Tartışma sırasında Hüsne araçtan inmek istemiş, ayaklarını dışarıya attığı sırada şoför Şahin K. saçlarından çekip ayakları dışarıdayken gaza basmış. Kız kardeşim araç ile birlikte sürüklenmiş, bir süre gittekten sonra kardeşimi araçtan itip kapıyı kapatmış. Araç kardeşimin üzerinden geçmiş. Bu olayın basit bir kaza olmadığını, cinayet olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu. (DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/129742612974262

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tecavüzcülüğün ve Katilliğin Savunuculuğu - blueknife

  Söylesen tesiri yok, sussan gönül-yürek razı değil diye bir söz var ya hani işte Momentum isimli yorumcunun hissettirdikleri. Kadınlara yönelik şiddet, taciz tecavüz ve öldürme durumundan ülkeyi yönetenlerin Devlet aygıtlarını (Polis-Asker-Yargı) kullanarak Demokratik Dinamiklere yönelik şiddet gösterileri, hukuk tanımaz keyfilikleri ile ördükleri Din Tüccarı Faşist Diktatörlüklerini meşrulaştırma, ona hukuk giydirme arzularının tezahürü İç Güvenlik Yasa tasarısına kadar bir sürü pespayelik. Bütün bunlar ne türden bir kokuşmuşluk ve çürümüşlük içerisinde olduğunu gösteriyor genel hali ile ülkenin ama özellikle şu an Devlet denilen aygıtı elinde bulunduran AKP ve onun etrafında kümelenmişlerin, rant ve talan doymazlarının. Momentum işte bu çürümüşlük ve kokuşmuşluğun sesi, katilliğe, taciz ve tecavüze meşruiyet arayan, yaratan kişilik. Acaba bu zat iktidar destekçisi olabilir mi????

  - momentum

  Olayın basit bir trafik kazası değil cinayet olduğunu ileri süren 35 yaşındaki ağabey, iki kız kardeşin gece barlarda gezerken de böyle ilgilendin mi? Eskiden kızların yanından bile geçmediği kaç tane kara sakallı, siyah pantolonlu piskopat şimdi sırf karizma, araba ve para olup çıktılar? O, gazete haberlerinde kızı intihar eden anne, kızı testereyle kesilen anne, kızlarına erkek arkadaş beğenirken Fox TV dizisi mi çevirdiklerini zannediyorlardı? Hiç kimse kusura bakmasın, kadına şiddet denilen olgunun bir bölümü, belki yarısı, bu nitelikteki ilişkilerden çıkıyor: yok sevgilisini darp etti, yok sevgilisini öldürdü, birlikte yaşadığı kadına tuzak kurdu, verdiği parayı isteyen sevgilisini yerde tekmeledi... İlişki türünün kendisi hala marjinal, siz ne derseniz deyin bu toplumun algılamasında hala merkeze yerleşemedi, tarz olarak yaygınlık kazanamadı. Böyle şizofrenik ucuz televizyon dizileriyle, kadın-beden vesair safsatalarla vitrinde tutulmaya çalışılan hayat tarzları. Bir kısmının sonu da böyle dramlarla bitiyor. İtiraf ve tövbe siteleri var, bir kaç tanesine girin, neler yaşandığına bir bakın yeter, o Ezgi Başaran'ın tanımıyla kimsenin bacısı, kardeşi, emaneti olmayan modern kadınların neler yaşadığına, ne durumlara düştüğüne.