Eve iş götüren belediyeci yakalanınca muhabire saldırdı

Eve iş götüren belediyeci yakalanınca muhabire saldırdı
Eve iş götüren belediyeci yakalanınca muhabire saldırdı
Ankara Büyükşehir Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar, evinin önünü asfaltlatırken kendisini görüntüleyen muhabir ve kameramana saldırdı

 

Fevzi KIZILKOYUN

ANKARA - Keçiören ilçesi belediyesi sınırlarının içinde bulunmasına rağmen evinin bulunduğu sokağa Büyükşehir belediyesinin imkanlarıyla asfalt döken Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar ve belediye çalışanları, olayı görüntüleyen Kanal D ekibine saldırdı. Kamera ve mikrofonu kıran Yazar ve ekibi, muhabir Gamze Dondurmacı ve kameraman Durak Doğan’ı ise tartakladı.

Keçiören İlçesi Dutluk Mahallesi, Anavatan Caddesi 1070 ile 1072 sokakların kesiştiği noktada oturan Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar (kahverengi ceketli), ilçe sınırları içerisinde olmasına rağmen Büyükşehir belediyesinin imkanlarıyla evinin bulunduğu sokağı asfaltlattı. Kanal D ekibinden muhabir Gamze Dondurmacı ile kameraman Durak Doğan ise olay yerine giderek haber yapmak istedi. Ancak asfalt çalışmasını yürüten ekip, Kanal D ekibinin çekim yapmasına izin vermedi ve tartışma yaşandı. Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri geldi.

KOORDİNATÖR SALDIRDI

Polisin olay yerine gelmesinin ardından Kanal D ekibinin sokaktan çıktığı sırada Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar, muhabir ve kameramana saldırdı. Yazar’ın saldırmasının ardından asfalt çalışmasını yapan ekipteki 20 kişi de kameraman ve muhabiri tartaklamaya başladı. Olay sırasında yediği tekmelerden yere düşen muhabir Gamze Dondurmacı’nın elindeki mikrofon kırılırken, omzundan ise yara aldı. Saldırganların arasında kalan muhabir Dondurmacı ve kameraman Doğan, polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay sonrası koordinatör Yazar kayıplara karışırken, Kanal D ekibi de polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Daha sonra Adli Tıp Kurumu’na giderek rapor alan Kanal D ekibi, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

-BİZİ ÖLDÜRECEKLERDİ-

Saldırıya uğrayan muhabir Gamze Dondurmacı, “Biz sadece görevimizi yapmak için oradaydık. Daha çekip yapmadan bize tepki göstermeye başladılar. Yaşanan tartışmanın ardından polis ekipleri olay yerine geldi. Ancak Burhan Yazar ve ekibi polisin yanında bize saldırdı. Polis bile onları durduramadı. 15-20 kişiyle bize saldırdılar. Bayan olmama rağmen tekmelerle saldırdılar. Polis ekipleri müdahale etmeseydi, bizi öldüreceklerdi” dedi. (dha)