'Evet, o kasetteki kişi benim'

'Evet, o kasetteki kişi benim'
'Evet, o kasetteki kişi benim'
'Cüppeli' olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü dün ilk kez hâkim karşısına çıktı ve "İnternetteki görüntüler bana ait. O kadın imam nikâhlı karımdı" dedi.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Kamuoyunda ‘Cüppeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 16 sanık dün ilk kez hâkim karşısına çıktı. Siyah cüppeyle ve sarıksız halde mahkemeye giren Ünlü’nün yanı sıra Karagümrük Çetesi lideri Nuri Ergin’in ağabeyi Nejat Ergin ile oğlu Yiğit Ergin’in de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu. İnternete düşen görüntülerini kabul eden Ünlü, “İlk günden beri inkâr etmedim. Görüntüdeki 3 yıl önce imam nikâhı kıydığım Özbek bir bayandı’’ dedi. Kimlik tespitinde 8 çocuğu 2 eşi olduğunu belirten Cüppeli, mesleğinin ‘yazar’, aylık gelirinin 10 bin TL olduğunu söyledi. Duruşmaya verilen arada birçok izleyici sanık sandalyesindeki Ünlü’nün elini öptü. 

‘Beni kutsal görüyorlar’
İddianamede adı geçen kadınları tanımadığını belirten Ünlü, “35 yıldır kürsü önündeyim. Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Barış’ı dövmüşler, bazı şeyleri söyletip imzalatmışlar” dedi. Yurtdışından gelen kadınlar fuhuş suçundan karakola düşünce kendisine durumun anlatıldığını belirten Ünlü, “Bütün mesele benim üzerimde dönüyor. Mesele bana dokunduruldu. Bence başarısız bir operasyondu. Ama bazıları başarı olarak görüyor olabilir. Binlerce mektup aldım. Benim yüzümden aile kavgası oldu. Beni adam kutsal görüyor. Benim bu olayım toplumsal bir olay oldu. Ben kutsal değilim, günahkârım. Kimseyi hürriyetinden yoksun bırakmadım. Gönül rızası ile de kimse olmadı” ifadelerini kullandı. 

‘Cemaat inanmıyor’
Jetski’ye bindiğine dair haberler çıktığında da cemaatin inanmadığını anlatan Cüppeli Hoca 3 yıl önce Özbek bir kadınla nikâhlandığını ve kamera görüntülerinin internete düşürüldüğünü söyledi. İnternetteki seks görüntülerinin kendisine ait olduğunu ve bunu inkar etmediğini belirten Ünlü, “Cemaat madde madde o değil diye açıkladı. Ancak ben ilk günden beri inkâr etmedim. Cemaat reddetsin diye uğraşıyorlar. Beni itibarsızlaştırmak için böyle tertipler düzenliyorlar” dedi. 

‘Cehennem zebanisi bunlar’
Söz konusu kadınları tanımadığını tekrarlayan Ünlü, “Bana fotoğraflarını gösterdiler, yüzüne bakıyorum öcü gibi bir şey ya. Mantıklı mı nikâh kıyacağım, para vereceğim ama ilişkiye girmeyeceğim” dedi. Polisin soruşturma devam ederken evinin fotoğraflarını basına verdiğini ve lüks içinde yaşadığının iddia edildiğini belirten Ünlü, “Lüks yaşıyorlar diye lanse ettiler. Polis hakkında da hukuki başvurumuzu yaptık. Yazık, cinsel saldırı, insan taciri, anam öyle öldü yani. Adaletinize güveniyoruz ama perişanız çoluk çocuk” dedi. 

‘İkinci eşim çok kıskanç’
Duruşma sırasında, teknik takibe takılan konuşmaları da okunan Cüppeli Ahmet Hoca, ikinci eşinin çok kıskanç olduğunu belirterek bazen kurgular yaptığını belirtti. Hoca, “Yayın yasağı da almadınız... Bak şimdi böyle yuvalar yıkılıyor yani. İkinci eşim çok kıskanç. Hanımla ne yapacağız bilmiyorum’’ dedi.
Mahkeme başkanının, “Bayanlardan biri ön tarafından ameliyat izi var diyor” sözleri üzerine ise Ünlü, “Herkes bilir bunu. By-pass ameliyatı olan birinde bu iz olur” diye konuştu. Hâkimin, “Faslı birisi sizi çıplak görmeden nereden biliyor” sorusuna ise Ünlü, “Bunları kim öğretti o belli değil. Tercümanlar kimdi? Bunu tertip ettiler” dedi. Mahkeme başkanının, “Kadının biri, sizin onu boşadığınızı söylüyor ve ağladığını belirtiyor. Telefonda ağlama muhabbeti ediyorsunuz. Bunu nasıl değerlendireceksiniz” sözlerine ise şöyle karşılık verdi: “Bilmediğim bir şeyi değerlendiremem. Bilmediğim bir konu. Affedersiniz ama sanki biz toplu bir şeylere girdik burada. Çenem düştü. Şekerim yükseliyor” dedi.

Tahliye talebine ret
“Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak” suçlarından 45,5 yıla kadar hapsi istenen Ahmet Mahmut Ünlü’nün tahliye talebi reddedildi. Sanıklardan Kamara Alimukhamedova, Kakramonjon Kholmamatov ve Mehmet Batur ise tahliye edildi.