Evine yerleşirken şehit oldu

Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda PKK'ya yönelik düzenlenen operasyon sırasında, mayın patlaması sonucu Jandarma Uzman Çavuş 30 yaşındaki Ünal Demir şehit oldu, iki asker de yaralandı.

ŞIRNAK/AKSARAY - Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda PKK'ya yönelik düzenlenen operasyon sırasında, mayın patlaması sonucu Jandarma Uzman Çavuş 30 yaşındaki Ünal Demir şehit oldu, iki asker de yaralandı. Hayati tehlikeleri bulunmayan yaralı askerler Şırnak'ta tedavi altına alındı.
Evli ve iki çocuk babası Demir'in bölgeye yeni tayin olduğu, geçen cuma eşyalarını Şırnak'a taşıdığı öğrenildi. Şehidin ana-babası Ramazan Demir ve Elmas Demir çifti, 10 Ağustos 2007 tarihinde Şırnak Jandarma Komutanlığı Özel Harekât Tabur Komutanlığı'na tayin olan oğulları Uzman Çavuş Ünal Demir'in eşyalarının da bulunduğu kamyonla geçen cuma günü Şırnak'a gitti. Elmas ve Ramazan Demir çifti, beş yıllık gelinleri Ülkü Demir'le birlikte hafta boyunca eve yerleşmeye çalışırken, Ünal Demir timiyle birlikte operasyonlara katıldı.
Acı haberi sabah aldılar
Ailesi, Ünal Demir'in şehit olduğu haberini bayram sabahı aldı. Şehidin eşi Ülkü, çocukları Ramazan, Zeynep ile şehidin babası Ramazan ve annesi Elmas Demir, cenazeyle birlikte dün Aksaray'a döndü. Ünal Demir'in şehit olması Aksaray merkeze bağlı Tatlıca Köyü'nde büyük üzüntüye yol açtı. Şehidin amcası Metin Demir, yeğeninin Bilecik'ten kısa süre önce Şırnak'a tayin edildiğini belirterek şöyle konuştu: "Yeğenim eşi Ülkü ve çocukları dört yaşındaki Ramazan'la sekiz aylık kızı Zeynep'i Şırnak'a yerleşinceye kadar köyde bıraktı. Geçen hafta izinli geldiği köyünden eşini, çocuklarını, anne ve babasını alarak Şırnak'a döndü. Çok üzgünüz." Şehit Demir'in cenazesi bugün toprağa verilecek. (dha, aa)