Evini yakan şizofreni hastasını polisler kurtardı

Evini yakan şizofreni hastasını polisler kurtardı
Evini yakan şizofreni hastasını polisler kurtardı
Malatya'da şizofreni hastası Hasan Fırat evini ateşe verdi. İçeri giren polis ekipleri kendi canlarını tehlikeye atarak alevler arasından Fırat'ı çıkardı

MALATYA - Merkez İpekçi Caddesi’nde oturan evli 2 çocuk babası şizofreni hastası 51 yaşındaki Hasan Fırat, giriş kattaki evde bugün saat 15.00 sıralarında kendisini odaya kapatarak eşyaları kırmaya başladı. Bu sırada evden bulunan eşi, çocuklarını da alarak evden kaçtı. Durumun polise bildirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen ekipler, Hasan Fırat’ı uzun süre ikna etmeye çalıştı. Polislerin ikna çabalarına karşılık kapıyı açmayan Hasan Fırat, evdeki eşyaları ateşe verdi. Alevler kısa sürede evi kaplarken, polis ekipleri camı ve kapıyı kırarak alevler içerisindeki Hasan Fırat’ı yanmaktan son anda kurtardı.

KOMİSER YARDIMCISI DUMANDAN ETKİLENDİ

Hafif yaralanan Fırat ambulansla Malatya Devlet Hastanesine kaldırılırken, alevlerin arasına giren komiser yardımcısı da dumandan etkilendi. İtfaiye ekipleri, yanan eve müdahale ederek alevleri söndürürken, evde büyük çapta maddi hasar oluştu.

Bu sırada gelen olay yeri inceleme ekipleri yanan evde bir süre çalışma yaptı. Hasan Fırat’ın, 1 ay önce de yine krize girerek evde çocuğunu bıçakla rehin aldığı ve daha sonra ikna edildiği belirtildi.(dha/Mikail Pelit)