Evlat edinmek kolaylaştırılıyor

Evlat edinmenin önündeki engellerden biri daha kalkıyor. AKP Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun'un Türk Medeni Kanunu'nda değişiklik öngören teklifi dün TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

ANKARA - Evlat edinmenin önündeki engellerden biri daha kalkıyor. AKP Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun'un Türk Medeni Kanunu'nda değişiklik öngören teklifi dün TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
Teklifle evlat edinmek için 'çocuk sahibi olmama' şartı kaldırılıyor. Çocuklarının 'açık rıza'sını alanlar, istedikleri sayıda evlat edinebilecek. 18 yaş ve üstündekiler için mevcut yasada öngörülen 'Evlat edinilemezler' yasağı da kalkıyor. Evli bir kimse eşinin rızası ve daha önce 'en az beş yıl bakmış' olması koşuluyla 18'inden büyükleri de evlat edinebilecek.
Fikri Sağlar'a müjde
Tekliften yararlanacaklar arasında 23 yaşındaki üvey kızı oyuncu Gerçek Büyükağaoğlu'nu evlat edinmek için Ankara 3. Aile Mahkemesi'ne başvuran eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar da bulunuyor. Talep geçen ay Sağlar'ın başka çocuğu olduğu ve üvey kızı da 18 yaşını aştığı için reddedilmişti.


    http://www.radikal.com.tr/7480747480740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.