Evlendirilmek istenen 17 yaşındaki kız, düğüne 10 gün kala kayboldu

Evlendirilmek istenen 17 yaşındaki kız, düğüne 10 gün kala kayboldu
Evlendirilmek istenen 17 yaşındaki kız, düğüne 10 gün kala kayboldu
Adana'da, 25 Temmuz'da evlenecek olan 17 yaşındaki Ayşe Ç., düğün hazırlıklarını konuşmak için babasıyla birlikte ziyarete gittiği nişanlısının evinde aniden ortadan kayboldu.

ADANA - Mobilya ustası babası Müslüm Ç.’den boşanan annesi ile Gaziantep’te yaşayan Ayşe Ç., düğün hazırlıkları için Adana’ya geldi. Ayşe Ç. babası Müslüm Ç. ile birlikte düğün hazırlıklarını konuşmak için 14 Temmuz sabahı nişanlısı E.E.’nin Şakirpaşa Mahallesi’ndeki evine gitti.

Aileler, 25 Temmuz’da Adana’da yapılacak olan düğün programıyla ilgili sohbet ederken Ayşe Ç.’nin bir süre sonra evde olmadığını fark etti. Yapılan aramalara rağmen cep telefonu da kapalı olan genç kız bulunamadı. Polise kayıp dilekçesi vererek kızının bulunmasını isteyen Müslüm Ç., Ayşe’nin cep telefonu ile kaybolmadan önce sürekli 2 farklı numarayla görüştüğünü belirlediklerini söyledi.

Bu telefonlar ile kızının telefonunun kapalı olduğunu belirten Müslüm Ç., "Kızım Gaziantep’te boşandığım eski eşimle birlikte yaşıyordu. Nişan hazırlığı için Adana’ya geldi. Kendi isteği ile nişanlandı, 25 Temmuz’da düğünümüz vardı, hazırlıkları bizzat kendisi yapıyordu. Hiçbir sıkıntı yoktu. Neden kaçtı kimse anlam veremedi. Başına kötü bir olay gelmeden bulunmasını istiyorum" dedi. 

Müslüm Ç,. kızının sık sık görüştüğü telefonların kime ait olduğunu bilmediğini, bu kişilerin saptanması halinde Ayşe’nin bulunabileceğini söyledi.

(DHA)


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Gaziantep

  ,

  Kayıp

  ,

  Sohbet

  ,

  Kız

  ,

  genç