Evlenen çifte 32 farz sınavı

Kazım Karabekir Belediye Başkanı AKP'li Dursun Şahin, kıydığı ilk nikâhta bir ilki de başlattı. Şahin, resmi işlemleri tamamladıktan sonra gelin Nursel Zere'ye İslam'ın 32 farzını sordu.
Haber: ONUR SAĞSÖZ / Arşivi

ERZURUM - Kazım Karabekir Belediye Başkanı AKP'li Dursun Şahin, kıydığı ilk nikâhta bir ilki de başlattı. Şahin, resmi işlemleri tamamladıktan sonra gelin Nursel Zere'ye İslam'ın 32 farzını sordu. Soruyu yanıtlayamayan gelinin imdadına damat Ebubekir Zere yetişti. Şahin, "Bundan sonra nikâha gelenler hazırlıklı olsun" dedi.
Yoksul çift nikah masasında terledi
Daha önce sadece Büyükşehir Belediyesi'nin evlenme işlemlerini yaptığı Erzurum'da alt belediyeler de nikâh kıyabilmek için Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü'ne başvurdu. Alt belediyelere de nikâh kıyma yetkisinin verilmesi üzerine harekete geçen Kazım Karabekir Belediye Başkanlığı evlendirme bürosu açtı. İlk nikah ise altı yıldır nikâhsız yaşayan bir çifte kıyıldı. Yoksul olmaları nedeniyle çiftin nikâh masraflarını belediye üstlendi.
AKP'li Başkan Dursun Şahin, ilk nikâhı kıyarken, bir başka ilke de imza attı. Şahin, çifti sınavdan geçireceğini belirterek, "İşin yasal yönü tamam. Ama bir de manevi yönü var. Bana 32 farzı sayın" dedi. Gelin, cevap veremeyince 32 farzı damat Zere saymaya başladı. Davetlilerin gülüşmeleri arasında damat sayarken, eksikleri Şahin tamamladı. Şahin, daha sonra evlenme cüzdanını geline, "İslami ölçüler içerisinde yaşamanızı temenni ediyorum. Bu da bir ilk olsun. Zararı yok. Hiç değilse bundan sonra nikâh kıydıracak çiftler bu soruya hazırlıklı olur" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7340027340020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.