Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!

Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!
Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!
Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda baskınlarda ele geçirilen para miktarının 10 milyon TL'yi aştığı belirtiliyor. Salih Kaan Çağlayan'ın kaldığı dairede evin Bakan Zafer Çağlayan üzerine olması nedeniyle aramanın yapılamadığı belirtildi.

İSTANBUL - Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında Halk Bankası'nın değil müdürüyle ilgili iddiaların soruşturulduğu öğrenildi. Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ve 17 Aralık Operasyonu kapsamında yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı


HALK BANKASI DEĞİL, MÜDÜRÜ SORUŞTURULUYOR Adliye ve polis kaynaklarından sızan bilgilere göre adli soruşturmanın konusu kurumsal olarak Halk Bankası değil Genel Müdürü Süleyman Aslan. Aslan'la ilgili olarak rüşvet iddialarının soruşturulduğu belirtiliyor..

Bağış'tan sosyal medyada mesaj


ÇAĞLAYAN'IN OĞLUNUN EVİ ARANMADI


Operasyonların gerçekleştiği salı günü bir çok şüpheli gözaltına alındı, ofis ve evlerinde aramalar yapıldı.
Bu aramalardan birinde bir istisnanın yaşandığı ortaya çıktı. Öğrenildiğini göre polis bir adreste arama yapmadı, yasalar gereği yapamadı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın kaldığı evinde arama yapılmadığı . Çağlayan'ın babasıyla aynı binada ancak farklı dairede kaldığı evin Bakan Zafer Çağlayan üzerine olması nedeniyle aramanın yapılmadığı belirtildi.

Hükümetten rüşvet operasyonuyla ilgili suç duyurusu"10 MİLYON'UN ÜZERİNDE PARA ELE GEÇİRİLDİ"


Operasyonlarda şu ana kadar ele geçen nakit miktarın 10 milyon lirayı geçtiği ifade edildi. İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in evinde çıkan paranın 1.5 milyon Lira olduğu belirtildi. Halk Bankası Genel Müdürü'nün evinde ise 4,5 Milyon Dolar ele geçirildiği belirtilirken, anıtlarla ilgili dosyada bir şüpheliden 90 bin lira ele geçirildiği, bununla birlikte paranın kimlere verileceğiyle ilgili listenin de elde edildiği ileri sürüldü. Aralarında Bakan çocuklarının da bulunduğu şüphelilerin üzerilerindeki mal varlıklarına ise mahkeme kararıyla el konulduğu bildirildi. (dha/Cem Tursun)

Ve bakanlar Başbakan'a istifalarını sundu


  http://www.radikal.com.tr/116702311670234

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Evlerden çıkan para 10 milyon hk. - runekson

  bu kadar yüksek tutardaki paraları kimse evinde cebinde tutmaz genellikle bankalara yatırılır,topluma kayıt dışı konusunda her gün yeni kurallar kanunlar koyan zatlar "herkese verir talkını kendisi yutar salkımı"özdeyişini akıllara getiriyor.MASAK diye emniyette bir birim kurmuşlar bu birim mali suçları ve kaçak paraları araştırıyordu,bu birim görevini hakkiyle yapınca niye bize haber vermediniz diye adamları görevlerinden alıyorlar,madem öyleydi bu birimleri niye kurdunuz diye adama sorarlar.

  "HERKES MİLYONER OLDU !.." - zırterenköy

  Aziz vatandaşlarımız bir daha 100 bin lirayı bile bir arada görmedim diyemeyecek! Hırsızlarımız sayesinde bu günleri de gördük! Keyfini çıkarmaya bakın! Yoksa böyle kasalardan,masalardan,ayakkabı kutularından taşan milyonlarca Dolar'ı,Euro'yu ve TL'yi ancak rüyalarınızda görürdünüz! Hırsızlar milletin gözünü paraya doyurdu valla! İki günden beri neredeyse herkes kendisini milyoner gibi hissetmeye başladı!..

  Kutu İsteme Kampanyası - axin21

  Halkbank müşteri temsilcisini ve Royal Holding (Rıza Sarraf)'i aradım kutu istedim bakalım gönderecekler mi?

  adrenalin - haciwhat

  eskiden seçim sonuçları böyle olurdu, pazar gece yarılarında açılan sandık sayısı, sayılan oylar, kesinleşmeyen sonuçlar eğleşirdik ekran karşısında, zamanla işler değişti sandıklar birden sayılır oldu heyecan kalmadı, nerdeyse seçim sonuçlarının vaktinden önce açıklanması yasağına bile gerek kalmadı, mübalağa mazur görülsün oyunu kullanan vatandaş evine varmadan sonuç açıklanır oldu. heyecan kırıntısı olarak elde sadece balkondan verilecek mesaj beklentisi kaldı ama artık yeni bir heyecan var; açılan ayakkabı kutuları ve kesinleşmeyen tutarlar, insanlar merakla bekler oldu, kaç ayakkabı kutusu açıldı, hangi ayakkabı kutusunda hangi para birimi önde, hülasa heyecan diye, adrenalin diye buna denir :)