Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!

Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!
Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!
Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda baskınlarda ele geçirilen para miktarının 10 milyon TL'yi aştığı belirtiliyor. Salih Kaan Çağlayan'ın kaldığı dairede evin Bakan Zafer Çağlayan üzerine olması nedeniyle aramanın yapılamadığı belirtildi.

İSTANBUL - Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında Halk Bankası'nın değil müdürüyle ilgili iddiaların soruşturulduğu öğrenildi. Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ve 17 Aralık Operasyonu kapsamında yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı


HALK BANKASI DEĞİL, MÜDÜRÜ SORUŞTURULUYOR Adliye ve polis kaynaklarından sızan bilgilere göre adli soruşturmanın konusu kurumsal olarak Halk Bankası değil Genel Müdürü Süleyman Aslan. Aslan'la ilgili olarak rüşvet iddialarının soruşturulduğu belirtiliyor..

Bağış'tan sosyal medyada mesaj


ÇAĞLAYAN'IN OĞLUNUN EVİ ARANMADI


Operasyonların gerçekleştiği salı günü bir çok şüpheli gözaltına alındı, ofis ve evlerinde aramalar yapıldı.
Bu aramalardan birinde bir istisnanın yaşandığı ortaya çıktı. Öğrenildiğini göre polis bir adreste arama yapmadı, yasalar gereği yapamadı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın kaldığı evinde arama yapılmadığı . Çağlayan'ın babasıyla aynı binada ancak farklı dairede kaldığı evin Bakan Zafer Çağlayan üzerine olması nedeniyle aramanın yapılmadığı belirtildi.

Hükümetten rüşvet operasyonuyla ilgili suç duyurusu"10 MİLYON'UN ÜZERİNDE PARA ELE GEÇİRİLDİ"


Operasyonlarda şu ana kadar ele geçen nakit miktarın 10 milyon lirayı geçtiği ifade edildi. İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in evinde çıkan paranın 1.5 milyon Lira olduğu belirtildi. Halk Bankası Genel Müdürü'nün evinde ise 4,5 Milyon Dolar ele geçirildiği belirtilirken, anıtlarla ilgili dosyada bir şüpheliden 90 bin lira ele geçirildiği, bununla birlikte paranın kimlere verileceğiyle ilgili listenin de elde edildiği ileri sürüldü. Aralarında Bakan çocuklarının da bulunduğu şüphelilerin üzerilerindeki mal varlıklarına ise mahkeme kararıyla el konulduğu bildirildi. (dha/Cem Tursun)

Ve bakanlar Başbakan'a istifalarını sundu