Evleri heyelanda zarar görünce çatıda yaşamaya başladılar

Evleri heyelanda zarar görünce çatıda yaşamaya başladılar
Evleri heyelanda zarar görünce çatıda yaşamaya başladılar
Karabük'te, kirada oturdukları evlerinin heyelanda zarar görmesi nedeniyle komşularının evinin çatı katına yerleşen 60 yaşındaki Muharrem Ünal ve arkadaşı 66 yaşındaki Mehmet Kenet, zor şartlarda yaşamlarını sürdürüyor.

RADİKAL - Kurtuluş Mahallesi Dolunay Sokak'ta kiracı olarak oturdukları evlerinin geçen 5 Mart'ta toprak kayması sonucu meydana gelen heyelanda zarar görmesi nedeniyle Muharrem Ünal ve komşusu Mehmet Kenet, geçici süreliğine Öğretmenevi'ne yerleştirildi.

Süreleri dolduğu için 6 gün sonra çıkmaları istenen Ünal ve Kenet, sokakta kaldı. Sosyal güvenceleri olmayan iki arkadaş, 10 gün önce Yeni Mahalle Gülle Sokak'ta yaşayan arkadaşları Cemal Üstün'ün 2 katlı evinin çatısında yaşamaya başladı. Teneke ve arası açık tahtalarla kaplı çatıda soğuk hava şartlarıyla mücadele eden iki arkadaş, barınabilecekleri bir ev bulunması için yardım bekliyor.


Eşinden ayrılan 60 yaşındaki Muharrem Ünal, çok aramalarına rağmen 'bekar ve fakir' oldukları için kimsenin kendilerine ev vermediği için sokakta kaldıklarını söyledi. Ünal, "Arkadaşımız kapısını açtı bize. Çatıda yaşamak zor. İlgilenen hiç yok. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 500 lira yardım parası verdiler. Hepsi bu. Kimseden başka bir şey görmedik. Başımızı sokacak bir ev istiyoruz" dedi.
Eşini 21 yıl önce kaybeden 3 çocuk babası 66 yaşındaki Mehmet Kenet ise daha önce komşu olduğu Muharrem Ünal ile şu aralar bir çatıda birlikte yaşadıklarını ifade etti.
DHA-Bülent DİKTEPE


  ETİKETLER:

  Dolunay

  ,

  Çocuk

  ,

  Hava

  ,

  lira

  ,

  komşu

  ,

  kiracı

  ,

  sosyal