Evleri küle dönünce 5 kişilik aile sokakta kaldı

Evleri küle dönünce 5 kişilik aile sokakta kaldı
Evleri küle dönünce 5 kişilik aile sokakta kaldı
Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde, borcundan dolayı elektrikleri kesik olan tek katlı müstakil evde, çıkan yangın tüm eşyaları küle döndürdü. Yanan evde kiracı olarak yaşayan Muhammet Özmen eşi ve 3 çocuğuyla açıkta kaldı. Orhangazi Belediyesi aileye sahip çıkacağını açıkladı.

RADİKAL - Bursa'nın Orhangazi ilçesinde borç yüzünden elektrikleri kesildiği için eşi ve çocuklarıyla birlikte akrabalarının yanında kalan Muhammet Özmen saat 22:15 sıralarında iki gündür gitmediği evine geldi.

Çocuk odasından yükselen alevleri gören Özmen, itfaiyeye haber verdi. Ekipler müdahale etse de Özmen ailesinin kiracı olarak yaşadıkları ev kullanılmaz hale geldi. Yangının gerçek bilançosu ise gün aydınlandığında ortaya çıktı. 5 kişilik ailenin yaşadığı evdeki tüm eşyaların kül olduğu, kapıları, banyo malzemeleri de yanan evde yer döşemelerinin bile patladığı görüldü.

Evde olmadıkları için şanslı oldukları söyleyen Muhammet Özmen, yangının nasıl çıktığını anlayamadığını belirtti. Geçimini hurda toplayarak kazanan ve yangında tüm eşyalarını kaybeden Özmen ailesinin yardımına Orhangazi Belediyesi yetişti. Belediyenin aileyi bir eve yerleştirerek, ihtiyaçlarının karşılanacağı öğrenildi.
DHA-Hasan BOZBEY


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Çocuk

  ,

  kiracı

  ,

  müdahale