Evleri yanan kardeşler için kampanya başlatıldı

Evleri yanan kardeşler için kampanya başlatıldı
Evleri yanan kardeşler için kampanya başlatıldı
Doğubeyazıt'ta evlerinin yanmasını gözyaşları içinde izleyen kardeşler için yardım kampanyası başlatıldı.

RADİKAL-Ağrı Doğubeyazıt’ta dün bir ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Evleri yanan yaşları 4 ile 10 arasındaki 3 kardeş evlerinin yanmasını gözyaşları içinde izlediler. Evleri yanan kardeşlerden 10 yaşındaki Yusuf, küçük kardeşi Muhammed'in gözlerini kapatarak yangını izlemesini engellemeye çalıştı. Yangın anında DHA Muhabiri’nin çektiği fotoğraflar o yürek dağladı. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre fotoğrafın basında yer alması üzerine  okurlar  telefon ve mail yolu ile, yardım etmek istedikleri, bir kampanya başlatılmasını istedi. Doğubeyazıt Belediyesi bu sabah bir kampanya başlattı; aile için bir hesap numarası oluşturuldu.


Doğubeyazıt Belediyesi Eş Başkanı Av. M. Rohat Özbay, hürriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, aileye destek için Türkiye genelinde ciddi bir ilginin olduğunu söyledi.
Özbay, 3 göz odadan oluşan toprak damlı evin kullanılamaz hale geldiğini ifade etti. Baba Remezen Geleri’nin, kışın, iş buldukça kalorifer kazanların yaktığını söyledi. Ailenin, dün akşam Ramazan Geleri’nin avlusundaki boş bir yere yerleştirildiğini ifade eden Özbay, gelecek yardımlarla birlikte hızla yeni bir ev inşa edilebileceğini söyledi.

Evlerinin yanmasını ağlayarak izlediler


'ELBİRLİĞİ İLE YENİ BİR EV YAPARIZ'

Ağrı Belediyesi'nin de yardım için destek sözü verdiğini ifade eden Özbay, “Belediye olarak biz de elimizden geleni yapacağız. Evini temelini, havaların düzelmesi ile birlikte atarız. Çok sayıda kişide aradı; herkes birşeyler yapmak istiyor. Açılan hesap numarasından birikecek para durumuna göre ailenin eksiklikleri de giderilir” dedi.

Bu arada, konu ile ilgili dün ve bu sabah iki kez aradığımız Ağrı Valiliği’nden ise bir dönüş yapılmadı. Doğubeyazıt Kaymakamlığı’nın da bilgisi ile aile için açılan hesap numarası şöyle:
IBAN: TR480001 0003 5164 3034 6050 01 Ziraat Bankası –Doğu Beyazıt Şubesi
Hesap Sahibi: Remezan Geleri: GSM: 0545 394 16 20