Evlerinde hain beslemişler

Esma Yıldırım, sekiz yıldır evlerinde temizlikçi olarak çalıştığı Behice Yeşil'i bıçakladıktan sonra başını dikiş makinesiyle ezerek öldürdü...

ADANA- Esma Yıldırım, sekiz yıldır evlerinde temizlikçi olarak çalıştığı Behice Yeşil'i bıçakladıktan sonra başını dikiş makinesiyle ezerek öldürdü, kocası Fevzi Yeşil'i de bıçakla boğazından yaraladı.
10 yıl önce Almanya'dan Türkiye'ye dönüp Adana'ya yerleşen 70 yaşındaki Fevzi Yeşil, cuma akşamı Obalar Caddesi üzerindeki otomobilinde, boğazı bıçakla kesilmiş halde bulundu. Çukurova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yeşil, "Esma Yıldırım, boş evimizi kiralamak istedi. Birlikte gittiğimiz evde boğazımı kestikten sonra kaçtı" dedi. Cep telefonuyla evini arayıp yanıt alamayan Fevzi Yeşil akrabalarını aradı, "Eve gidin, Esma eşimi öldürmüş olabilir" dedikten sonra ameliyata alındı. Fevzi Yeşil'in Baraj Yolu'ndaki evine giden akrabaları, zile yanıt alamayınca kapıyı çilingire açtırdı ve 69 yaşındaki Behice Yeşil'i kanlar içinde buldu.
'Annem çekip gitti'
Olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı ve polisler, Behice Yeşil'in bıçaklandıktan sonra, kafasına dikiş makinesiyle vurularak öldürüldüğünü belirledi. Polis, 45 yaşındaki Yıldırım'ı yakalamak için Gülpınar Mahallesi'ndeki evine gitti. Evde bulunan Yıldırım'ın eşi ve iki oğlu gözaltına alındı. Evdeki aramada, Yıldırım'ın olay sonrası gasp ettiği üç yüzük ve bir çift küpeyle Behice Yeşil'e ait çok sayıda giysi bulundu. Yıldırım'ın oğullarından Erdal Yıldırım ifadesinde, "Annem eve gelip 'Ben birisini bıçakladım, kaçıyorum, kendi çarenize bakın' dedi, çekip gitti" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7651747651740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.