Evlerinde hizmetçi çalıştıran kasa hırsızları yakalandı

Evlerinde hizmetçi çalıştıran kasa hırsızları yakalandı
Evlerinde hizmetçi çalıştıran kasa hırsızları yakalandı
Kocaeli polisinin ele geçirdiği kasa hırsızı zanlılarının, Tuzla'da lüks bir evde oturdukları, evlerinde Rus hizmetçi bulunduğu ve çevrelerine de kendilerini galerici olarak tanıttıkları anlaşıldı

İZMİT - Bartın’da geçen yıl kasım ayında bir yerinden çaldıkları çelik kasayla önce Kocaeli’ne gelen, ihbar üzerine Kocaeli polisi tarafından Sakarya’ya kadar takip edildikten sonra aracı ve içinde altın bulunan kasayı terkeden 2 hırsızlık zanlısı sonunda yakalandı.

Kocaeli polisinin ele geçirdiği zanlıların, Tuzla’da lüks bir evde oturdukları, evlerinde Rus hizmetçi bulunduğu ve çevrelerine de kendilerini galerici olarak tanıttıkları anlaşıldı.

Bartın’da geçen yıl 25 Kasım’da M.Ç. adlı bir kişiye ait evden çaldıkları çelik kasayı lüks bir cipe koyan iki hırsız, önce Kocaeli’ne geldi. Yapılan bir ihbar üzerine Kocaeli polisi aracın peşine düşerken, takip edildiklerini anlayan zanlılar, Sakarya’ya kadar giderek orada polisin ateş ederek tekerlekleri patlatması sonucu cipi ve kasayı terkedip kaçmışlardı.

İKİNCİ OPERASYONDA YAKALANDILAR

Kocaeli polisi yaptığı araştırmalar sonunda tesbit ettiği zanlılar Ayhan Ö. (26) ve Selçuk G.’yi (28) izlemeye başladı. Kocaeli’ne yine bir başka hırsızlık için geldikleri tesbit edilen bu kişilerin aracını takibe başlayan ekipler, TEM Otoyolu’nda yine Sakarya’ya doğru kaçtı. Ancak Kartepe İlçesi’nin Derbent bölgesinde aracı terkedip ormanlık alana kaçmaya çalışsalar da derede yakalandılar.

LÜKS EVLERİNDE RUS HİZMETÇİ VAR

Verdikleri ifadelerde İstanbul , Kocaeli, Bolu, Bartın başta olmak üzere bazı illerde kiralık araçlarla hırsızlıklar yaptıklarını itiraf eden zanlıların, ayrıca Tuzla’da lüks bir sitede aidatlarıyla birlikte 1500 TL’ye kiralık dairede oturdukları, evlerinde Rus hizmetçi bulunduğu, yakın çevrelerine de kendilerini galeri sahibi olarak tanıttıkları anlaşıldı. İki zanlının, daha çok zengin kişileri belirleyip onların ev ve işyerlerini soydukları da öğrenildi.

Kocaeli Adliyesi’ne sevkedilen zanlılardan Selçuk G. burada tutuklanırken, Ayhan Ö. ise işlediği bazı diğer suçlar nedeniyle Bolu Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi.

BOLU’DA EVDEN 2 TABANCA ÇALMIŞ

Ayhan Ö.’nün 2 hafta önce, Bolu Borazanlar Mahallesi’nde oturan Milli Eğitim Müfettişi K.A.’nın evinden ruhsatlı 2 tabanca çaldığı belirtildi. Polisin Mobese kayıtlarından Ayhan Ö. ve arkadaşlarının kaçtığı lüks cipin plakasını belirleyerek araştırma başlattığı, cipin Kocaeli’de olduğunun belirlenmesiyle takibe alındığı kaydedildi. Çipte Ayhan Ö. ile Şeker Ö. ve Selçuk G.’nin yakalandığı, diğer şüpheli Gamze G.’yi yakalamak için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Kocaeli’den Bolu’ya getirilen Ayhan Ö., hırsızlık suçundan adliyeye sevk edildi.(dha)