Evlerinin yanmasını ağlayarak izlediler

Evlerinin yanmasını ağlayarak izlediler
Evlerinin yanmasını ağlayarak izlediler
Doğubayazıt'ta bir ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Evleri yanan yaşları 4 ile 10 arasındaki 3 kardeş uzun süre ağladı. Evleri yanan kardeşlerden 10 yaşındaki Yusuf, küçük kardeşi Muhammed'in gözlerini kapatarak yangını izlemesini engelledi.

RADİKAL-Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bir ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Evleri yanan yaşları 4 ile 10 arasındaki 3 kardeş uzun süre ağladı. Evleri yanan kardeşlerden 10 yaşındaki Yusuf, küçük kardeşi Muhammed'in gözlerini kapatarak yangını izlemesini engelledi. Yangın, bugün saat 10.45 sıralarında Yenimahalle'de meydana geldi. Ramazan Geleri’ye ait müstakil evde elektrik kontağından çıkan yangın kısa sürede evin tamamını sardı. Alevleri gören anne Nazile Geleri, 3 çocuğunu alarak dışarı çıktı. Anne ve çocukları yanmaktan son anda kurtulurken, korku dolu anları yaşayan çocuklar gözyaşları arasında evlerinin yanmasını izledi.

KARDEŞİNİN GÖRMESİNİ ENGELLEDİ


Komşuların yardımıyla evdeki bazı eşyalar yanmaktan kurtarıldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti ancak ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ev sahibi Ramazan Geleri, bir binada kaloriferci olarak çalıştığını belirterek, "Maddi durumum iyi değil. Bir evim vardı o da yandı" diye konuştu.
Evlerinin kül olmasını yaşlı gözlerle izleyen 10 yaşındaki Yusuf’un, ağlayan kardeşi 6 yaşındaki Muhammed’in gözlerini kapatması dikkat çekti. 4 yaşındaki Yakup ise babası Ramazan Geleri’nin kucağında gözyaşı döktü.

Sedat BUDAK/AĞRI-DHA


  http://www.radikal.com.tr/129718712971872

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bağış kampanyası başlatılamaz mı - gurkankiran

  Bu tür olağanüstü durumlarla karşılaşmış aileler için -gerekirse hedef bağış miktarı önceden belirlenmiş- yardım kampanyaları başlatılamaz mı?

  SOSYAL DEVLET - m.rozbilen

  Merak etmeyin çocuklar, devlet baba anında size yenisini yapar. Sosyal devlet ya.