Evli çiftin arasına az daha rapor giriyordu!

Evli çiftin arasına az daha rapor giriyordu!
Evli çiftin arasına az daha rapor giriyordu!
5 aylık hamile Ü.K.'ya, kontrol için gittiği Niğde Devlet Hastanesi'nde, kan testi sonuçlarına göre AIDS hastalığına neden alan HIV virüsü taşıdığının söylenmesi az daha aile faciasına neden oluyordu.

NİĞDE - 5 aylık hamile Ü.K., Dr. Doğan Baran Kadın Hastalıkları Hastanesi'nde kontrol için gitti. İddiaya göre Ü.K., 12 Eylül Perşembe günü doktorun kendisinden istediği kan testlerini yaptırdı. 17 Eylül'de tahlillere bakan doktor, "Sen AIDS virüsü taşıyorsun. Bu hastalık eşinden bulaşmış olabilir, kocan ne yapıyor?" diye sordu. Doktorun sözleri karşısında şoke olan kadın, eve giderek eşiyle tartışmaya başladı. Eşler boşanma derecine gelecek şekilde tartışırken, koca M.K. aynı gün Eliza testi için kan verdi. Eşi de kan testinin yeniden kontrol edilmesini istedi. Aynı hastanede yapılan ikinci testlerde çiftin AIDS virüsü taşımadıkları ortaya çıktı.

'EŞİMLE BİRBİRİMİZDEN ŞÜPHELENDİK''


Doktorun tahlil sonuçlarını açıklamasıyla dünyasının karadığını belirten Ü.K. şunları anlattı: "5 aylık hamileyim. Doktor, AIDS hastası olduğumu söyleyince çocuğumun da aynı hastalığı taşıyacağını öğrendim. Bu hastalığın tedavisinin olmadığını öğrendiğimde ise neye uğradığımı şaşırdım. Eşimle tartıştık, birbirimizden şüphelendik. Boşanmayı bile düşündük. Ertesi gün yeniden ikimizin de tahlil yaptırmasına karar verdik. Ama o 24 saatin nasıl geçtiğini anlatamam. Zaman sanki durdu. Ertesi gün yeniden yaptırdığımız tahlillerde ise AIDS virüsüne rastlanmadı. Bir doktor, böyle bir hastalığı bir anda insanın yüzüne nasıl söyleyebiliyor. Doktorun hamile olduğumu bildiği halde, emin olmadığı bir sonucu nasıl söyleyebiliyor? Doktorun yanlış tahlili, kesin hastaymışım gibi söylemesi, neredeyse hayatımı karartıyordu."

Ü.K., yanlış tanı konulduğunu öne sürdüğü doktor ve hastane görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Niğde Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ise konuyla ilgili inceleme başlattı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115213611521362

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kalite puanına acaba nedir? - zileli

  hastanenin kalitesini denetleyenler tam puan vermediyse 90 vermiştir.

  BUNLAR DOKTOR DEĞİL - pispor

  Resmen polis hafiyesi ya arkadaş insan önce kan verenin sosyal aile yapısını araştırır sonra bir daha test yapar bu kadar basit değil mi anında evli ailesi olanlara damdan düşer gibi sen busun denilmez ya bu insan intihar etseydi sebebi sen olacaktın yazıktır günahtır