Evliliğe ikna için sopalarla dövüp öldürdüler...

Evliliğe ikna için sopalarla dövüp öldürdüler...
Evliliğe ikna için sopalarla dövüp öldürdüler...

Nimet-Veysel Gürbunar çifti, evlerini temizlerken kaçırılan torunlarının acısı içinde.

Nimet, kuzeninin eşi ve onun iki ağabeyi tarafından evinden kaçırılıp öldürüldü
Haber: ONUR BAYRAM / Arşivi

AFYONKARAHİSAR - 19 yaşındaki Nimet, ‘kendisini evlenmeye ikna etmek isteyen’ biri kadın üç saldırgan tarafından sopalarla dövülerek öldürüldü. Genç kıza tecavüz girişiminde de bulunuldu ancak kemikleri kırılmıştı, vazgeçildi. Saldırganlardan biri bütün gün birlikte halı yıkadığı kuzeninin karısı, diğer ikisi de onun ağabeyleriydi...
Vahşet, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Alpaslan köyünde meydana geldi. Ailesiyle birlikte köy girişinde işlettikleri akaryakıt istasyonunun yanında oturan Nimet Gürbunar, temizlemek için dedesi Veysel ve babaannesi Nimet Gürbunar’ın köy içindeki evlerine geldi. 95 yaşındaki Veysel ve 93 yaşındaki Nimet Gürbunar’ın evini temizleyen Nimet, öğleden sonra dayısının oğluyla evli olan Fadime Alpaslan’dan halı yıkamasına yardım etmesini istedi. Alpaslan’la birlikte birlikte halıları yıkayan Nimet Gürbunar, akşam saatlerinde dinlenmek için eve girdi. Babaanne uyurken dede de ikindi namazı için camiye gitti. Nimet Gürbunar, cama vuran ve halı yıkarken anahtarını düşürdüğünü söyleyen Fadime Alpaslan’a yardım etmek için dışarı çıktı. Genç kız, bahçe kapısından çıkmasıyla birlikte Fadime Alpaslan’ın ağabeyleri 40 yaşındaki Seyfi Şahin ve 24 yaşındaki Tayfun Şahin tarafından yakalanarak yakınlardaki boş bir eve götürülmek istendi. Bağırmaması için ağzına bez parçası soktukları kızı 50 metre sürükleyen kardeşler, sahipleri yurtdışında bulunan eve girdi. Olayı önceden planlayarak boş eve çuval, eski halı parçası ve ip götürdükleri öne sürülen şüpheliler Nimet’i evlenmeye ikna etmeye çalıştı. Köyün zengin ailelerinden kızın, komşu köy Ergenli’de oturan Tayfun Şahin’le evlenmeyi kabul etmemesi üzerine saldırganlar sopalarla genç kızı dövmeye başladı. Üç saldırgan, önce bacaklarını, ardından da kollarını kırdı. Tayfun Şahin, tecavüze yeltendi, kızın vücudundaki kırıklar nedeniyle vazgeçti.
Nimet Gürbunar’ı susturmak için ensesine sopayla vuran şüpheliler genç kızın yere yığıldığını görünce paniğe kapıldı. Namazdan dönen dede torununu aramak için sokakta dolaşırken saldırganlar kaçtı. Dede bir süre sonra boş evde torununun kanlar içindeki cesediyle karşılaştı. 
Jandarma, olaydan bir gün sonra Seyfi ve Tayfun Şahin ile Fadime Alpaslan’ı yakaladı. Suçlarını itiraf ettiği belirtilen şüpheliler, ‘tasarlayarak adam öldürmek’ten tutuklandı. Bacakları, kolları ve kafatası kırıldığı tespit edilen Nimet Gürbunar’ın tecavüze uğramadığı belirlendi. 72 yaşındaki dayı Fevzi Alpaslan ise gelininin de karıştığı olaydan sonra kalp krizi geçirerek öldü.