Evlilik teklifini reddeden öğretmeni okulda vurdu

Evlenme teklifini kabul etmediği gerekçesiyle ilköğretim okulu öğretmenini okul bahçesinde başından vuran genç, daha sonra tabancayı kendi başına dayayıp ateşledi.

ADANA - Evlenme teklifini kabul etmediği gerekçesiyle ilköğretim okulu öğretmenini okul bahçesinde başından vuran genç, daha sonra tabancayı kendi başına dayayıp ateşledi.
Adana'nın Yumurtalık ilçesindeki Sugözü Termik Santralı'nda kül-kömür operatörü olarak çalışan 30 yaşındaki Mehmet Güvel, bir süre önce Adana'daki Uzman Yabancı Dil Eğitim Merkezi'nde tanıştığı 27 yaşındaki İngilizce öğretmeni Şule Korkmaz'a evlenme teklifinde bulundu.
'Hayır' dediler ama...
Olumsuz yanıt almasına rağmen ısrarını sürdüren Güvel, Korkmaz'ı görev yaptığı okulda da zaman zaman ziyaret edip, evlilik teklifini tekrarladı. Güvel, Korkmaz'ın ailesi ile de görüşerek evlenmek istediğini söyledi. Ancak aile de öğretmen Şule Korkmaz da Güvel'in teklifini kabul etmedi.
İntihar girişimi
Güvel dün sabah otomobiliyle Korkmaz'ın görev yaptığı Şehit Duran İlköğretim Okulu'na gitti. Teneffüs zilinin çalmasıyla birlikte okul binasına giren Güvel, Korkmaz'ın zemin kattaki öğretmenler odasının kapısından içeri girdiği sırada tabancasını ateşledi. Güvel, daha sonra dışarı çıkan diğer öğretmenlerle, öğrencilerin gözü önünde tabancayı başına dayayıp tetiğe bastı.
Öğretmenler panik içerisinde bağırırken, okul yöneticileri 112'yi arayıp, ambulans istedi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde yaşadıkları belirlenen Güvel ile Korkmaz aynı ambulansla Adana Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan Güvel, ameliyata alındı. Kurşun sol kulağının arka kısmından girip çıkan Korkmaz ise acil servisteki ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Korkmaz'ın durumunun iyi olduğu, Güvel'in ise hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi. Olay nedeniyle okul tatil edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7415837415830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.