Evren: O golü ben atardım

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Afganistan'ın yeni yapılanmasında oluşturulacak barış gücünde...
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Afganistan'ın yeni yapılanmasında oluşturulacak barış gücünde İngiltere ve Almanya'yla birlikte Türkiye'nin de yerini alacağını söyledi. Evren, "Sessiz kalıyor gibi görünsek de, gerekli işlemler yapılıyor" dedi. Evren, savaştan spora, çeşitli konularda sorularımızı yanıtladı.
Taliban: Yöneticileri budala ve kafasız. Akıllarına dünyayı Müslüman yapmayı takmışlar. Bu mümkün mü? Hepsi kendini peygamber sanıyor. Bunları Türkiye'de de beğenen var. Bunlar Taliban'ın başına gelenleri görsün de, ders alsın, kendilerine çeki düzen versin. Taliban ve Usame bin Ladin, Amerika ile uğraştı, belasını buldu. Taliban'a yardıma giden Pakistanlılar da geberdi.
Ekonomik kriz: Türkiye en kritik dönemlerden birini geçirdi. Kimse moralini bozmasın. Çok daha kötüsünü gördük. Kahve, ekmek, çay, un, şeker bulamadığımız dönemler oldu. Ancak bir kriz daha yaşanırsa Arjantin gibi oluruz.
Paranın değeri kalmadı. 100 bin lirayı kimse beğenmiyor. Ben teğmenken yüz bin lira maaş alsaydım, İstanbul'da 20 tane ev alırdım. Paradaki sıfırları bir an önce atmamız gerek. Ama önce enflasyon inmeli.
Çoğunu kaleye atarım: Mustafa Denizli ve İsveçli golcü Anderson son iki maçta beni kahretti. Başarılı olabilmek için Denizli öncelikle dediğim dedik tutumundan vazgeçmeli. Her maça farklı bir kadro çıkarıyor.
Bazen takımımı tanıyamıyorum. Kimsenin önerilerini ciddiye almıyor. Bir Anderson tutturdu gidiyor. Sant-rfor diye koyduğu 36'lık Anderson'un topa vuracak, ayakta
duracak gücü kalmamış. Kalenin önündeki topa vuramıyor. Ben olsam o pozisyonların çoğunda topu kaleye gönderirdim. Sakatlanmamak için riske girmiyor.