Evren ve Şahinkaya yargılanacak

Evren ve Şahinkaya yargılanacak
Evren ve Şahinkaya yargılanacak
Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya ile ilgili hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 12 Eylül askeri darbesine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın şüpheli olarak yer aldığı iddianameyi kabul etti. Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Hüseyin Görüşen'in basın sözcüsü sıfatıyla verdiği bilgiye göre, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianame üzerindeki incelemesini tamamlayarak, iddianamenin kabulüne karar verdi. 

İddianamede, dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya sanık olarak yer alıyor. İddianamede, Evren ve Şahinkaya'nın, 765 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun “Devlet Kuvvetleri Aleyhinde Cürümler”e ilişkin 146. maddesi ile 80. maddesi uyarınca “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına” çarptırılmaları isteniyor. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/107512610751264

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adalet yolunda bir adım atılmış. - brandywine06

  Hükümet aleyhine yayın yapan internet sitesi kurmaktan İlker Başbuğ ve bütün altındakiler tutuklu. Üstelik Başbuğ diğerleri ile ters düşmüş durumda. Suçları da hükümeti devirmek için terör örgütü kurmak. Böyle bir yargılama varken, gerçekten darbe yapıp binlerce canı yakmış bu 2 kişinin yargılanmaması büyük haksızlıktı. Umarım yargılanır, cezalarını alırlar da hiç değilse vicdanlar rahat eder.

  Yetmez ama evetcilere Tesekkür - mataman

  Sözüm ona kendilerini solcu sananlar ama aslinda kemiklesmis Kemalistler, BDP liler veya diger demokrat olup hayir digenler. En azindan simdi yetmez ama evetcilere tesekkür etmeniz gerek

  BU DA OLGUNLASTIRILMIS YARGILAMA... - likos

  Kenan evren 12 eylul icin' olgunlasmasini bekledik ve onun icin 12 eylule karar aldik' demisti.Bu olgunlasmanin yillarca nelere mal oldugunu anlatmayacagim...Fakat sizin icin yapilan yargilama OLGUNLASMASI bir Allahin kuluna VE hatta sizlere hic bir zarar vermemistir...Buna DUA edin bari..

  nasıl olacak? - aliismettekin

  şimdi bu haber üzerine kaçmaya teşebbüs etme olasılıkları, delil karatmaya teşebbüs olasılıkları iyice değerlendirildimi acaba? mesela Tolon Paşa ile ilgili böyle riskler olduğu anlaşıldığından herhalde tutuklanması istenmiş,aynı durum Başbuğ paşa içinde vardı ki tutuklandı, ve tabi diğer 140 adet general ve amiral için, gazeteciler için,emekli emniyet müdür için, bakalım göreceğiz bu 95 lik paşalar fener davasındakiler gibimi yargılanacak yoksa ergenekon balyoz oda tv vs dekiler gibi mi?